"Keşke bakan yumruklasaydım"

"Keşke bakan yumruklasaydım"
TOMA’ya yumruk attığı için tutuklanan genç ‘’Keşke Bakan yumruklasaydım, o zaman tutuklanmazdım’’ dedi.
 CHP Cezaevleri İnceleme Komisyonu üyesi 3 milletvekili, İzmir Buca Kırıklar Cezaevinde, Gezi Parkı protestolarına katıldıklar için tutuklanan gençlerle görüştü.
 
İzmir’deki olaylar sonrası tutuklanan ve milletvekillerine yaşadıklarını anlatan Miraç Vayiç adlı genç, “TOMA’ya yumruk attığım için gözaltına alındım ve tutuklandım. Keşke TOMA değil de, Bakan yumruklasaydım, Bu ülkede Bakana yumruk vuran tutuksuz, TOMA’ya yumruk atan tutuklu yargılanıyor’’ dedi. 
 
‘’BİN 850 LİRA PARA İSTEDİLER’’
Malatya milletvekili Veli Ağbaba, Manisa milletvekili Özgür Özel ve Muğla milletvekili Nurettin Demir’den oluşan CHP’liler ile görüşen Vayiç ‘’Yıllardır beklediğim mühendislik tamamlama sınavına cezaevinde olduğum için giremedim. Sınava gitmek istedim ama ringin mazotu, jandarmanın kumanyası derken benden bin 850 lira para istediler. Param olmadığı için gidemedim” dedi.
 
‘’ÖRGÜTÜN DAĞ KADROSUNDA’’
Jeoloji Mühendisliği bölümü öğrencisi Hakan Polat ise, telefonlarının dinlendiğini belirterek, fakültedeki öğretim üyeleri ve öğrencilerle yaptığı konuşmaların kaydedildiğini söyledi. Polat, ‘’Jeoloji eğitiminin bir parçası olarak bu görüşmelerim sırasında arazideyken de telefonda konuşuyorum. Arayanlara ‘Arazideyim, dolanıyorum dağlarda” demişim. Bu sözlerim polis tarafından ‘Örgütün dağ kadrosunda yer alıyor, araziye çıkıyor, dağa çıkıyor’ şeklinde yorumladı’’ dedi.
 
YENİ İŞKENCE YÖNTEMİ
CHP milletvekilleri, cezaevindeki inceleme sonrası hazırladıkları raporda, tutukluların şikayetlerinin yanı sıra, ilginç bir ayrıntıya da yer verdiler. ‘’İzmir polisi, yeni bir işkence yöntemi buldu’’ denilen raporda, şu satırlar yer aldı:
 
‘’Gezi tutukluları zorla parmak izi vermek durumunda kalmış ve hepsi darp edilmekten şikayetçidirler. Hemen hepsinin parmak izlerinin alınması sırasında, parmakları tek tek bileklerine kadar kıvrılmıştır ve bu yöntem, kırık yapmayan ama can yakan yeni bir polis işkence yöntemi olarak görülmüştür’’ (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com