"Keşke Her Partide Bir Türkeş Olsa"

"Keşke Her Partide Bir Türkeş Olsa"
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın milletvekili aday listesindeki en büyük sürprizi, merhum Alparslan Türkeş'in küçük oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş oldu.

Oğul Türkeş, İstanbul'dan aday gösterildi. Üvey ağabeyi MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'in buna yaklaşımı olumlu. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) toplantısı için Strasbourg'da bulunan Tuğrul Türkeş, kardeşinin siyasete atılmasına sevindiğini söyledi. Türkeş, "Ahmet, yanlışa 'evet' demez. Alparslan Türkeş'in haklılığını bütün partiler kabul edecek. Keşke her partide bir Türkeş olsa." dedi.

Kardeşinin adaylığını bir hafta önceden bildiğini ve kendisi için sürpriz olmadığını ifade eden Tuğrul Türkeş, "Sayın Başbakan, Habur'da yaşanan rezaletin ardından toplumdaki tepkiyi gördü. Alparslan Türkeş'in oğluna sarıldı." iddiasında bulundu. Türkeş, kardeşinin kendilerine en büyük rakip olarak gördükleri AK Parti'den aday olmasının ülkücü tabanı etkilemeyeceğini ve MHP'de oy kaybına yol açmayacağını savundu. Ayrıca ayrı partilerden aday olmalarının aile ilişkilerine olumsuz yansımayacağını söyledi.

12 Eylül ihtilali olduğunda Alparslan Türkeş de diğer liderler gibi zorunlu ikamete tabi tutulmuştu. Tuğrul Türkeş, o dönemde henüz küçük bir çocuk olan Ahmet Kutalmış'ın babası ile birlikte sürgün hayatı yaşadığını anlattı. "12 Eylül olduğunda Ahmet 2,5 yaşındaydı. Rahmetli Türkeş, Uzunada'da kalıyordu. Ailelere izin çıkınca Ankara'dan Seval Hanım, Ayyüce ve Ahmet'i alıp İzmir'e götürdüm. Oradan bir tekne ile Uzunada'ya geçtiler. Ahmet, annesinin kucağında 2,5 yaşında sürgün hayatı yaşadı."

Bu arada konu, AKPM'de bulunan AK Parti milletvekilleri ile Tuğrul Türkeş arasında espri konusu da oldu. Tuğrul Türkeş, "Alparslan Türkeş'in haklılığını artık tüm partiler anladı." derken, AK Parti Aksaray Milletvekili Ruhi Açıkgöz, "Bir gün herkes AK Partili olacak." karşılığını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com