Keşke o yarışmaya katılmasaydım!

Keşke o yarışmaya katılmasaydım!
Boxer dergisinin bu ayki kapak güzeli, Miss Turkey yarışmasıyla adını duyuran Işıl Paris Efe oldu.

Paris isminiz nereden geliyor? Takma isminiz falan mı?
- Yunan mitolojisinden gelen bir isim; ailem oradan esinlenerek koymuş. Takma değil, gerçek ismim. Fakat katıldığım yarışma “Miss Turkey” olduğundan zorluk çıkmaması adına Işıl ismini ekledik.
Çocukluğunuzdan bahseder misiniz? Hong Kong'da yaşamışsınız, oraya adaptasyonunuz nasıl oldu?
- İzmir'de doğup büyüdüm, ilkokulu orada okudum. Sonra yurtdışı maceralarım başladı. İlk olarak Yunanistan'a gittim. Sürekli yurtdışına gidip geliyordum. Lise bittikten sonra tüm dünyayı görmeyi kafaya koydum. İşe Türkiye'den başladım, Karadeniz bölgesi hariç her yeri gezdim. Daha sonra Orta Asya'ya gittim. 17 yaşındaydım, modellik yapmak istiyordum. Önce Çin'e, oradan Tokyo'ya, son olarak da Hong Kong'a gittim. Arkadaş grubumla Hong Kong'da yaşamak istediğimize karar verdik. Yeditepe Üniversitesi'ndeki kaydımı dondurdum ve Hong Kong Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne başladım. Yaklaşık bir sene kadar orada yaşayıp beş ay önce Türkiye'ye döndüm.

 

HONG KONG'DA BOYA BULMAK BİLE SORUNDU
Dilini bilmediğiniz bir ülkede yaşamak, kültürüne adapte olmak zor olmadı mı?
- Oldu tabii ki. Dillerini bilmiyorsunuz, en ufak işinizi halletmek için bile kıvranıyorsunuz. Metroyu soracaksınız, sizi anlamıyorlar. Orada bulunduğum sırada saçım sarıydı, boya bulmam bile çok zor oluyordu. Bunun gibi küçük şeyler alışık olmadığınızdan büyük sorunlara dönüşüyor.
Babanız ve anneniz ne iş yapıyor?
- Babam veteriner, annem emekli hemşire. Ailem de Yunanistan'a gidip geliyordu ama şu an bana yakın olmak için Bodrum'a yerleştiler.

 

ÖLÇÜLERİM BASINA FARKLI VERİLMİŞ
Miss Turkey yarışmasına katılma fikri nasıl ortaya çıktı?
- Menajerimin yönlendirmesiyle yarışmaya katıldım. Ama yurtdışında modellik yapmış biri olarak katılmamayı tercih ederdim. Bazı şeyler yanlış yansıtıldı. Basına ölçülerim farklı olarak verilmiş. Bunun gibi şeyler yaşayınca, katılmamak daha iyi olurdu diye düşünmeye başladım.
Güzellik yarışmasına katılmak, öğrencilik hayatınızı etkiledi mi?
- Etkilemedi aslında, çünkü okulumu dondurmuştum. Hong Kong'da bir sene okudum. Şimdi burada Yeditepe Üniversitesi'ne devam ediyorum.

OYUNCULUK EĞİTİMİ ALDIM

Bundan sonraki planlarınız nedir?
- Aslında esas istediğim, bir markanın yüzü olmak. Oyunculukla ilgileniyorum. Hem üniversitede hem de Hamdi Alkan'dan oyunculuk eğitimi aldım. Üniversitede moda tasarım derslerim de olmuştu. Ajda Pekkan gibi bir markanın yüzü olup ona tasarım yapmayı çok isterim.

YURTDIŞINDA ÇOK YOL KAT ETTİM
Model olmaya okul yıllarınızda mı karar verdiniz?
- Yakın bir arkadaşım model olmak istiyordu. Onunla birlikte bu yola girdim. Benim için kariyer daha önemliydi. Modellik aklımda olan bir şey değildi. Çok klişe olacak ama yolda yürürken bir moda tasarımcısı tarafından keşfedildim diyebiliriz. Beni çok teşvik etti, ben de yavaş yavaş modellik yapmaya başladım. Ailem “Yurtdışına git, orada imkânlar daha iyi” dedi. İyi ki de gitmişim. Birçok kere billboard'lara çıktım, orada çok yol kat ettim.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com