Keşke “Sertab Gibi” Olabilseler!

Keşke “Sertab Gibi” Olabilseler!
Sertab erener ne ne rantçı ne partizan ne de beyinsizdir...

Elmahaber / Makbule Görkem Güner

Fazıl Say'ın sanat yolculuğuna, yaptığı işlere, başarısını taşıyabilmesine hep saygı duymuşumudur fakat son zamanlarda yaptığı eleştirilerle hem benim hem de sanatını sevenlerin gözüne fazlasıyla batmaya başladı.


Önce arabesk müzikle ilgili düşüncesini açıklayarak gündeme oturdu. Sanat camiası ayağa kalktı. Bu tarzı sevenler de sevmeyenler de Say'ın sert yorumunu aynı sertlikte eleştirdi. Şimdi de Türkiye'de sesiyle, yaşam tarzıyla, mütevaziliğiyle bu günlere gelebilmiş Sertab Erener'in zekâsını yargılıyor. Hem de Somali'ye gitmiş olmasından feyz alarak. Dün Twitter sayfasına şunu yazdı Fazıl Say: “Amy Winehouse'a tavsiye ettiği beynin binde biri Sertab'da olsaydı, Somali'de yardımı partizan rant olarak değil, vicdan dedi diye yapardı.” Yazdığı yazıda kullanılan ifadelerin seviyesizliğine hiç değinmeyeceğim bile ama birkaç cümle söz etmeden de geçemeyeciğim.


Öncelikle Sertab Erener ne beyinsiz ne rantçı ne de partizan bir sanatçı. Eğer zerre kadar reklam peşinde olsaydı onu Tıpkı Say gibi, sanatını icra etmek yerine yaptığı yersiz açıklamalarla gündeme gelmeye çalışan ünlülerle birlikte magazin programlarında çokça görebilirdik. Sertab piyasada kameralara yakalanmamayı 'gerçekten' istediği için, 'sadece' sanatıyla bir yerlere gelebilen,reklama ihtiyacı olmayan gerçek sanatçılar adına örnek temsil etmeyi yaşam tarzı haline getirmiş biri.
 

Sertab Erener reklam yapmak istese bile bu reklamı insanlık ayıbı haline gelmiş Somali yardım kampanyası üzerinden değil, Fazıl Say'ın, duyarsızlığını deşifre edecek polemiklere girerek gerçekleştirirdi. Sertab bu davranışları sergilemeye tenezzül etmeyecek kadar vicdana, duyarlığa ve 'beyine' sahip gerçek bir sanatçıdır…
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com