KESK'in 4+4+4 eylemi engelleniyor!

KESK'in 4+4+4 eylemi engelleniyor!
Ankara Valiliği'nden "Güvenlik güçleri tarafından engellenecektir" açıklaması geldi.

Ankara Valiliği, KESK’e bağlı Eğitim-Sen’in 4+4+4 eğitim modeline karşı Ankara’da yapacağı eylemin kanunlara aykırı olduğunu ileri sürdü.

Valilik, “kanunsuz eylemin” güvenlik güçleri tarafından mutlaka engelleneceğini ve eylemi organize edenler ile katılanlar hakkında da gerekli yasal işlemlerin yapılacağını açıkladı.

Ankara Valiliği, KESK’e bağlı Eğitim-Sen’in 4+4+4 eğitim modeline karşı Ankara’da yapacağı eylemin kanunlara aykırı olduğunu ileri sürdü. Valilik, “kanunsuz eylemin” güvenlik güçleri tarafından mutlaka engelleneceğini ve eylemi organize edenler ile katılanlar hakkında da gerekli yasal işlemlerin yapılacağını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, KESK’e Eğitim-Sen’in organizesinde TBMM Genel Kurulunda görüşülecek olan 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununda Değişiklik yapılmasına ilişkin Yasa tasarısı ile kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen ve zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran ilköğretim ve eğitim kanunu teklifini, protesto etmek amacıyla Ankara’da eylem yapılacağı belirtildi. Bu doğrultuda Valilik, tüm illerden Ankara’ya kitlesel eylem yapmak üzere çağrı yapıldığı ve “KESK olarak Türkiye’nin dört bir tarafından gelen onbinlerle 28-29 Mart tarihlerinde Ankara meydanlarında olacağız” sloganı ile Ankara’da kitlesel grev adı altında “kanuna aykırı toplantı” ve gösteri yürüyüşü düzenlenmek istendiğinin öğrenildiğini bildirdi.

Ankara’da 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümleri uyarınca, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacak yerlerin önceden belirlendiğini ve ilan edildiğini söyleyen Valilik, Kanunların işbu açık hükümleri karşısında, Ankara’da gerekçesi ne olursa olsun “kanunsuz” hiçbir eylemin gerçekleştirilmesinin yasal olarak mümkün olmadığını ileri sürdü.

EYLEMCİLERE MÜDAHALE EDİLECEK

“KESK olarak Türkiye’nin dört bir tarafından gelen onbinlerle 28-29 Mart tarihlerinde Ankara meydanlarında olacağız” sloganı ile organize edileceği ve gerçekleştirileceği ilan edilen eylemin, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na “açıkça aykırı” olduğunu iddia eden Valilik, Anayasa ile Kanunların açık olarak yasakladığı durum, tutum ve eylemlerin demokrasinin güvencesi altında olamayacağını ve de hiçbir kanunsuz eylemin gerekçesi ne olursa olsun Ankara’da kabul edilemeyeceğini bildirdi.

Valilik, Ankara’da yasal olmayan herhangi bir eyleme girişilmesi halinde, meydana gelebilecek her türlü olaylardan ve doğabilecek zararlardan; organize eden kuruluşlar ve yöneticileri ile söz konusu eyleme katılanların sorumlu olacağını, kanunsuz eylemin güvenlik güçleri tarafından mutlaka engelleneceğini ve eylemi organize edenler ile katılanlar hakkında da gerekli yasal işlemlerin yapılacağı konusunda KESK’i uyardı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com