Keskin: İktidarın niyeti gün yüzüne çıktı

Keskin: İktidarın niyeti gün yüzüne çıktı
CHP'li Adnan Keskin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Ankara'da sivil toplum örgütlerince yapılmak istenen kutlama etkinliklerinin yapay gerekçelerle yasaklandığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, bayram ziyaretleri için geldiği Tavas ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara'da yasağa rağmen yapılacak kutlamaların Türkiye'nin sahipsiz olmadığını göstereceğini söyledi.
 
''Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan itibaren ilk kez cumhuriyeti yok etme ve yaşatma mücadelesine sahne olduğunu'' öne süren Keskin, ''Kutlamaların yapay gerekçelerle yasaklanmasıyla iktidarın rejim için gerçek niyeti gün yüzüne çıktı. AKP ateşle oynamaktadır. Bu ateş, cumhuriyet rejimini değil, iktidarı yakar'' diye konuştu.
 
Keskin, cumhuriyet ile kazanılan değerleri hiç kimsenin yok sayamayacağını belirterek, şunları söyledi:
 
''Bugün ülkemizde cumhuriyet kutlamalarını yasaklamaya kadar ileri giden zihniyete Ankara Ulus'ta Türkiye'nin dört bir yanından gelen cumhuriyet severler gerekli dersi verecektir. Halkımız artık Türkiye Cumhuriyeti'nin genleriyle oynandığını fark etmiştir. İktidarın sinsice ortaya koyduğu planı anlamıştır. Bu yüzden cumhuriyet adına en önemli toplumsal reaksiyonu vermiş ve ayağa kalkmıştır.
 
Şimdiye kadar rejim tehlikeye düştüğünde halkımız Türk Silahlı Kuvvetleri'nden beklenti içine girmişti. Şimdi ise halkımız, 'Türk Silahsız Kuvvetleri' olarak devreye girmiştir. Bu durum halk hareketi için çok önemli bir gelişmedir. Türk halkı, cumhuriyeti yasaklamaya kalkan anlayışa karşı sivil direniş hareketini başlattı.'' (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com