Keskin nişancılar Güveççi'den görülüyor

Keskin nişancılar Güveççi'den görülüyor
Suriye topraklarındaki silahlı askerler, Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne bağlı Güveççi Köyü'nden çıplak gözle görülebiliyor.
Sınır boyunca gözetleme yapan Suriyeli keskin nişancılar, Türkiye'ye geçiş yapmak isteyen muhaliflere izin vermiyor. Ancak, Yayladağı'nın farklı bölgelerinden ve Reyhanlı İlçesi'nden Türkiye'ye kaçışlar devam ediyor.
 
Muhaliflerin elindeki 4 Suriye askeri de Türkiye sınırında geçişleri önlemek amacıyla görev yaptıklarını itiraf etmişti.
 
GELİŞLER DE DÖNÜŞLER DE SÜRÜYOR
 
Dün, aralarında askerlerinde bulunduğu 207 Suriyeli daha Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nden sınırı geçerek Türkiye'ye sığındı. İlçeye bağlı Bükülmez Köyü'ne gelen 1 albay, 1 yarbay, 1 yüzbaşı ile 2 teğmen ve aileleri toplam 16 kişi ile Kuşaklı ve Kavalcık köylerinden 191 kişi, Türkiye'ye giriş yaptı. Suriyeliler, Kilis ve Şanlıurfa'daki kamplara götürüldü. Ayrıca, dün Türkiye sınırına getirilen 16 Suriyeli yaralı, Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavileri süren yaralıların durumlarının ağır olduğu belirtildi.
 
Türkiye'deki konteynır kentlerde kalan 480 Suriyeli de ülkelerine dönmeyi tercih etti. Çatışmaların devam ettiği Suriye'ye dönmek istediklerini belirten sığınmacılar, Türk askerlerinin eşliğinde Reyhanlı İlçesi'ne bağlı Bükülmez Köyü'nden sınırı geçerek, ülkelerine giriş yaptı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriyeliler, kendilerini bekleyen araçlara binip ayrıldı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com