Keskin'in korumasına tutuklama istemi

Keskin'in korumasına tutuklama istemi
Adnan Keskin'in şoförlüğü ile danışmanlığını yapan Yurtal Gültekin, savcılık sorgusunun ardından basit yaralama suçundan tutuklama istemiyle nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

CHP'li Adnan Keskin'in koruması Gültekin'in hafif yaralama suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in koruması Yurtal Gültekin’in evinin de geçtiğimiz günlerde polis tarafından izlendiği ortaya çıkmıştı.
 
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve beraberindeki vekiller, 6 Kasım’da Yurtal Gültekin’in evinin bulunduğu siteye gelmişlerdi. Muharrem İnce ve beraberindeki milletvekilleri, site çevresinde beklediği iddia edilen sivil polis aracının yanına giderek, otomobilde bulunan iki polise burada niçin bulunduklarını sormuştu.
 
Polislerin açıklama yapması üzerine İnce “Hadi gidin buradan, çekin gidin” diye seslendi. Gazetecilere açıklama yapan İnce, Yurtal Gültekin’in ailesinin, polisler tarafından taciz edildiğini söyleyerek, “Türkiye bir polis devleti değildir. Türkiye bir hukuk devletidir. Herkes haddini bilmelidir” demişti.
 
Cumhuriyet yürüyüşü sırasında bir polis de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile barikatı geçmek isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in kravatından tutarak, müdahalede bulunmuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com