"KESTAŞ artık para kazanıyor"

"KESTAŞ artık para kazanıyor"
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, kurum olarak el sanatlarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, kurum olarak el sanatlarına büyük önem verdiklerini söyledi.
Belediyeye ait KESTAŞ El Sanatları Merkezini ziyaret ederek, yönetici ve kursiyerlere görüşen İça, merkezin artık para kazanmaya başladığını ifade etti.
Merkezdeki kazançların doğrudan kursiyerlere aktarıldığını kaydeden Başkan İça, 'Her geçen gün çok daha kapsamlı, daha güzel işler yapılıyor. Burada kadınlarımızın, tarhana, şehriye gibi ev ürünlerini imal ettiklerini gördük. Bunun dışında çini, gümüş ve yarı kıymetli süs taşları ilgili olarak büyük gelişmeler var. Şu anda mine işlemeye başlanmıştır. Bununla ilgili Kültür Bakanlığımıza verdikleri modellerin daha geliştiğini gördük. Konak restorasyonlarına yönelik ahşap atölyemiz var. Burada yapılan işler ise gurur vermeye başladı. Restorasyon çalışmalarında bir uzmanlaşma sağlamış olduk. Tüm konaklarla ilgili gerek resmi, gerekse sivil kurumlarla iş yapar duruma gelinmiştir.
El dokuması yün halı çalışmalarımız devam etmektedir. Bunun dışında İş Bulma Kurumu ve Halk Eğitim Merkezimizle beraber açmış olduğumuz hediyelik cam eşya kursu da yeni bir atılım içine girmiştir. Çalışanların artık bu işleri benimsediğini gördük. Kısaca burası, belediyemizin işsiz vatandaşlarımıza meslek edindirme anlamında İl İstihdam Kurulundan çıkan projeler kapsamında bir faaliyet göstermektedir. Bu çalışmalar kendi ayakları üzerinde durabilecek hale geldiği için mutluyum. Kursiyerlerimizin ürünleri satılıyor, kazançlar doğrudan doğruya burada meslek öğrenen vatandaşlarımıza aktarılıyor. İnşallah her geçen gün daha da büyüyeceğine inanıyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com