"KEY Ödemeleri Zamanında Ödenmiyor"

"KEY Ödemeleri Zamanında Ödenmiyor"
Eğitim-Sen Kütahya İl Temsilcisi Abdullah Çiçek, Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemlerinde bilinçli olarak ödemelerin yapılmadığını iddia etti.

Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinde geçmişte ortaya çıkan aksaklıkların giderilmesi amacıyla yapılan çalışmaların, 20 aydır bekleyen insanların umutlarını boşa çıkardığını savunan Çiçek, verilen sözlerin yerine getirilerek insanların mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini ifade etti.
Gereken paralarını alamayan KEY mağdurlarına verilen sözlerin yerine getirilmediğini ve geçmişte maaşlarından kesinti yapıldığı halde 1 milyon kişinin isminin yeni listelerde çıkmadığını öne süren Çiçek, bu adaletsizliğin önüne biran önce geçilmesi gerektiğini ifade etti. KEY hesaplarının tasfiyesine ilişkin yasa uyarınca daha önce kurumlardan süresi içinde gönderilmediği için kabul edilmeyen listeler nedeniyle sürecin uzadığını vurgulayan Çiçek;'Ancak buna rağmen halen 1 milyon kişinin ismi listelerde çıkmamıştır. Öte yandan KEY ödemesi yapılan çok sayıda kişiye eksik ödeme yapılarak mağduriyetler arttırılmıştır'dedi.
Hükümetin diğer pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da kamu emekçilerini mağdur ettiğini savunan Çiçek, hükümetin vatandaşın beklentisini boşa çıkardığını savundu.
Gerek 1 milyon kişinin adının listelerde yer almaması, gerekse çok sayıda kişiye eksik ödeme yapılması bu konuda yaşanan hukuksuzluğun sürdüğünü gösterdiğini savunan Çiçek:' Sendikamız ödenmeyen KEY'ler ve eksik ödemelerle ilgili olarak hukuksal girişimlerde bulunacaktır. Bugüne kadar mağdur edilen ve aylarca KEY ödemelerini bekleyen vatandaşların alacakları bir an önce ve gecikme faiziyle birlikte zaman geçirilmeden ödenmelidir'şeklinde konuştu.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com