KGS tarih oldu!

KGS tarih oldu!
Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki KGS gişeleri, gece saat 00.00 itibariyle kapatıldı.

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan KGS'nin kullanımdan kaldırılması kapsamında, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile otoyol gişelerinde saat 00.00 itibariyle KGS ile geçişler durduruldu. Gişeleri dubalarla kapatan görevliler, KGS tabelalarını da kaldırdı.
 
KGS'nin yerini yüzde 20 daha ucuza geçiş yapma imkanı sağlayan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) aldı.
 
Boğaziçi Köprüsü'ndeki KGS gişesinden son geçenlerden Halil Başkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, KGS gişelerinin kaldırılmasının çok iyi olduğunu belirterek, ''Trafiğin akması noktasında sıkıntı oluyordu. Artık durmadan geçeceğiz o açıdan çok önemli'' dedi.
 
Hasan Otacı da uygulamanın bütün Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi. Otacı, ''KGS kartımda 20-25 lira vardı. Artık HGS'ye aktarırlar'' ifadesini kullandı.
 
KGS GİŞELERİ KAPATILDI
 
Kartlı Geçiş Sistemi
(KGS) kullanımın sona ermesi üzerine Edirne'deki KGS gişeleri kapatıldı.
 
Edirne Otoban Gişeleri'nde saat 00.00 itibariyle karayolları ekipleri, KGS gişelerini dubalarla kapatarak, KGS gişesinden geçişleri durdurdu. Ekipler, sürücüleri OGS ve HGS gişelerine yönlendirdi.
 
Bu arada, kapatılan KGS gişesinin HGS sistemine entegresi için ekiplerin yarın teknik çalışma yapacağı belirtildi.
 
Yoğun araç geçişinin olmadığı Edirne gişelerinde önemli bir aksaklık yaşanmazken, HGS ve OGS bulunmayan bazı araçların gişelerden kaçak geçiş yaptığı görüldü. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com