Kıbrıs Çıkarma Gemisi Batırılıyor!

Kıbrıs Çıkarma Gemisi Batırılıyor!
Kıbrıs Barış Harekâtı'nda kullanılan C-47 Dakota kargo uçağı eylül ayında dalış turizmi için Antalya Tekirova'da batırılıyor...

Kıbrıs Barış Harekâtı'nda kullanılan C-47 Dakota kargo uçağı eylül ayında dalış turizmi için Antalya Tekirova'da batırılıyor.

Tekirova Belediyesi ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı arasında yapılan çalışma sonucunda Kıbrıs Barış Harekâtı'nda asker ve malzeme nakliyesi yapan kargo uçağı belediyeye devredildi. Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, kargo uçağından sonra hedefin zırhlı tank olduğunu söyledi.

Balonlarla açığa taşınacak
Kayseri 2. Hava Bakım ve İkmal Komutanlığı'ndan TIR'larla Tekirova'ya getirilen C-47 Dakota, eylül ayında Tekirova'nın Üç Adalar kısmına taşınacak. Taşıma işlemi balonlarla yapılacak. C-47 uçakları 20 metre uzunluğunda ve 30 metre kanat uzunluğu var. Uçak 7.7 ton ağırlığında.

Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, geçmişte uçağı kullanan pilotu da davet ettiklerini ve uçağı gezdiğini anlattı. Üç Adalar bölgesinin Avrupa'nın 10 dalış bölgesinden birisi olduğunu anlatan Üras, uçak batırıldıktan sonra batıkta mercanların oluştuğunu, batığa 5-6 ay sonra dalış yapılabileceğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com