Kıbrıs Rum Yönetimi PKK'ya destek oluyor

Kıbrıs Rum Yönetimi PKK'ya destek oluyor
Kıbrıs Rum Yönetimi'nin PKK ve PJAK terör örgütlerine destek verdiği ileri sürüldü.

İran'ın yarı resmi Fars Haber Ajansı, Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Ümit Yardım'ın kendilerine verdiği röportajda, Kıbrıs Rum Yönetimi'nin PKK ve PJAK terör örgütlerine destek vererek bölgede kriz çıkardığını söylediğini bildirdi.

AMAÇ: BASKI ALTINA ALMAK

Ajansın Farsça servisinin geçtiği haberde, Yardım'ın, "PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın Yunan pasaportuyla Yunanistan'ın Kenya elçiliğinde yakalandı. İsrail, Güney Kıbrıs'ı destekleyerek bölge ülkeleri ve Türkiye'yi baskı altına almaya çalışıyor. Kıbrıs meselesi Filistin meselesi gibidir. Bölge ülkeleri; Kıbrıs, Karabağ ve Filistin meselelerine daha fazla önem vermeliler. Güney Kıbrıs, İsrail ile ilişkilerini arttırdı. İran, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile daha fazla işbirliği içinde olmalı. İsrail ile Güney Kıbrıs ve Yunanistan arasındaki askeri işbirliği arttı. (Akdeniz'deki enerji alanındaki ortak işbirliği) Bu ülkeler Akdeniz'deki doğal kaynakları kendi çıkarları için kullanmak istiyor. Güney Kıbrıs, ortak petrol kaynaklarını ele geçirmek istiyor" dediği belirtildi.

Ajansın İngilizce servisi ise röportajı değişik ifadelerle yansıttı. Haberde, Büyükelçi Yardım'ın, "İsrail, Kıbrıs Rum Yönetimi üzerinden PKK ve PJAK'a yardım ediyor" şeklinde konuştuğu yazıldı.

KKTC Meclisi Başkanı Hasan Bozer'in başkanlığındaki bir heyet, 26-29 Nisan tarihlerinde İran'da temaslarda bulunmuştu.

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com