Kıbrıs'ı karıştıran bilgileri kim sızdırdı!

Kıbrıs'ı karıştıran bilgileri kim sızdırdı!
Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun 2 milyon liralık serveti olduğu bilgisi tartışma yarattı.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun özel bir bankanın hesaplarında 2 milyon lirayı aşkın parasının çıkmasından sonra hesapları kimin sızdırdığı tartışılıyor.

AMAÇ DERVİŞ EROĞLU'NU ZORA SOKMAK MI?


Eroğlu taraftarları, Başbakan İrsen Küçük'ün Müsteşarı Hüda Aksoy'un özel bir bankanın Lefkoşa şubesinde çalışan kızını bilgileri sızdırmakla suçluyor. Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı İrsen Küçük'ün, muhalefetle temasa geçerek elde ettiği hesap kayıtlarını, CTP milletvekili Sonay Erdem aracılığıyla kamuoyuna sızdırarak, bir süredir tartışmalı olduğu Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu zora sokmayı planladığı iddia ediliyor.

OLAYIN ARKASINDA BAŞBAKAN VAR

Sabah'a konuşan Eroğlu'na yakın bir kaynak, "Bu işin arkasında Başbakan İrsen Küçük var" derken, İrsen Küçük ise olayın kendisiyle ilgisi olmadığını belirtti. Küçük "Belgenin nasıl sızdığı bankanın iç sorunudur. Yapılacak araştırmayla olayın faili ya da failleri bulunabilir" diye konuştu.

KIZI MI SIZDIRDI?

Bu arada banka Lefkoşa'ya olayı araştırması için 2 müfettiş gönderdi. Müfettişler banka çalışanlarının bilgisayar kayıtlarını inceledi. Derviş Eroğlu taraftarları, belgeyi Başbakan İrsen Küçük'ün müsteşarı Hüda Aksoy'un 2008'den beri banka şubesinde çalışan kızı İnayet Aksoy'un sızdırdığını ileri sürüyor. Ancak Hüda Aksoy ve kızı İnayet Aksoy ise konuyla ilgilerinin olmadığını savundu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com