Kıdem tazminatı konusunun kalkması 'memnuniyet verici'

Kıdem tazminatı konusunun kalkması 'memnuniyet verici'
Beko, yaptığı yazılı açıklamada, kapalı kapılar ardından işçinin hakkının pazarlanmasına izin vermediklerini belirtti

Yaklaşık 11 milyon çalışanı ilgilendiren ‘kıdem tazminatı’ konusu Bakan Faruk Çelik ile sendikaların anlaşamaması sonucu rafa kalkmıştı.

DİSK (Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) Başkanı Kani Beko “Milyonlarca işçiyi ve yaşamını emeğiyle sürdürecek olan gelecek kuşakları ilgilendiren bir konuda, böylesi bir kararın kamuoyuna duyurulmuş olması memnuniyet vericidir” dedi.

Beko, yaptığı yazılı açıklamada, kapalı kapılar ardından işçinin hakkının pazarlanmasına izin vermediklerini belirterek, Kıdem tazminatına ilişkin sokakta ne diyorsa aynısını masada söylemeye; masada söylediğini alanda, sokakta, işyerlerinde örgütlemeye devam etmiştir. Ve sonuç olarak bugün önemli bir hak gaspı gündemden kaldırılmıştır dedi.Bu olumlu gelişmeye rağmen işçi sınıfının haklarına yönelik başka tehditlerin olduğunu savunan Beko, bunların başında taşeron çalıştırmanın genelleştirilmesine ve özel istihdam bürolarına işçi kiralama yetkisinin verilmesine dair yasal düzenleme hazırlıklarının geldiğini belirtti. Kıdem tazminatı planlarının engellediği gibi örgütlenmenin önündeki yasakların ve barajların da yıkılacağını belirten Beko şunları kaydetti:

Sendikalı ol, DİSK’li ol' diyerek tüm işçileri bu onurlu mücadelenin parçası olmaya çağırıyoruz! Milyonlarca işçinin ve gelecek kuşak işçilerin kıdem tazminatını savunmak için sokaklara çıkan DİSK’e bağlı sendikaların, işyerinde de işçinin hakkını en iyi savunacak olan sendika olduğunu anlatmaya devan edeceğiz. Yine sokaklarda olacak, işyerlerinde, mahallemizde, meydanlarda sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz”  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com