Kıdemli muhafazakardan Erdoğan'a fezleke resti

Kıdemli muhafazakardan Erdoğan'a fezleke resti
BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması yönündeki girişim muhafazakar medyada da çarpıcı bir ayrışmaya sahne oluyor.
Erdoğan'ın partisinden gelen eleştirilere de rest çekmesinden sonra muhafazakar yazarların ne tutum alacağı merak konusuydu. Star gazetesinin rütbeli kalemi ve kıdemli muhafazkar yazarlardan Fehmi Koru bugünkü yazısında adeta Başbakan'ın restine rest çekerek önemli uyarılarda bulundu.
 
Koru "Dokunulmazlıklar kalktı, peki sonra?" başlıklı yazısında hükümetin BDP'yi hedef alan hamlesini yerden yere vurdu. Dokunulmazlıkların kalkması sonrasında yaşanacakları yorumlayan Fehmi Koru, "Korkarım, öfkeyle kalkan bir kez daha zararla oturacak..." dedi. Hükümetin bu girişiminin hiç bir olumlu sonuca yol açmayacağını savunan Koru "Günlerden beri beynimi pnömatik cihazıyla oyarcasına zorluyorum, dokunulmazlık kalkınca olmasını umabileceğim bir tek olumlu gelişme gelmiyor aklıma..." dedi.
 
İşte Koru'nun yazısındaki ilgili bölüm:
 
DOKUNULMAZLIKLAR KALKARSA NE OLUR HA NE OLUR?
 
Olumlu bir sonucu olmaz mı öfkeyle yaptığımız dokunulmazlık kaldırma girişiminin? Sözgelimi, cezaevine gönderilen on milletvekilini gören diğer BDP'liler uslanır ve bundan böyle cezalandıranların istediği gibi davranır mı? 
 
Yaramazlık sınırını aşmaları yüzünden bölge halkının BDP'den sıtkı sıyrılır ve siyasi eğilimleri daha 'mâkule' doğru kayar mı? PKK saldırıları bıçakla kesilmişcesine durur mu? Kandil boşalır, militanlar silâhlarını teslim mi eder? İmralı ilk temasta "Söyleyin, her dediğinizi yerine getireyim "mi der? 
Ne olur, ha ne olur? 
 
Günlerden beri beynimi pnömatik cihazıyla oyarcasına zorluyorum, dokunulmazlık kalkınca olmasını umabileceğim bir tek olumlu gelişme gelmiyor aklıma... Hani tek bir olumlu gelişme beklentim olsa, aynı öfkeyi duyduğum için ben de "Dokunulmazlıklar kalksın" diyenlere katılacağım... Taraftarların gerekçeleri arasında öfkelenmeyi haklı çıkaran sebepler var, ama 'dokunulmazlıkları kaldırma' cezasının ne işe yarayacağına dair hiç işaret yok... 
Korkarım, öfkeyle kalkan bir kez daha zararla oturacak... 
 
DİĞER ÜLKELERDE BÖYLE BİR CEZA VAR DA BİZ Mİ BİLMİYORUZ?
 
Acaba etnik terörle başetmek zorunda kalmış başka ülkelerde çözüm yoluna girmiş bir sürece uygun davranmadıkları için iktidar sahiplerini öfkelendiren seçilmiş kadrolara uygulanmış benzer bir ceza var da biz mi bilmiyoruz? 
 
Milletvekillerinin hepsine tanınmış bir imtiyazı bazılarından kaldırma gibi? Ya da halkın oyuyla temsil görevi almış milletvekillerini cezaevlerine tıkmak gibi? 
Çözüm yolunda olağanüstü adımlar atarken terörle mücadeleyi bir an için yavaşlatmayan ülkeler var, ama işi siyasi sistemi altüst edecek bir noktaya kadar götüren tek bir örnek bilmiyorum. 
 
1994'DEN DAHA KÖTÜ BİR SONUÇ OLABİLİR
 
Girişimi doğru bulup "Dokunulmazlıklar kalksın" diyenler "1994'e döneriz." tespitinden rahatsızlık duyuyorlar; tuhaftır, BDP liderleri de "1994'e benzemez" diye tersliyorlar benzetme yapanları... Doğrudur, 1994 ile 2012 arasında geçen 18 yılda Türkiye çok değişti, tabii dokunulmazlık tartışmasının sürdürüldüğü şartlar da... 
 
Şartlar bugün 1994'ten daha da fazla siyasi sistemi tağşiş edecek girişimlerde bulunmamayı gerektiriyor. Ayrıca 1994 deneyimi yaşandı ve hiçbir işe yaramadığı görüldü; yanlışta ısrar etmeyecek kadar akıllanmış olmalı siyasi kadrolar... 
İşi tadında bırakmalı; öfkenin haklılığının anlaşılmasıyla ve öfkelenilen eylemi yapanların duyduğu rahatsızlıkla yetinilmeli...
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com