KİHMED Başarılı Öğrencilere Yemek Verdi

KİHMED Başarılı Öğrencilere Yemek Verdi
Kütahya İmam Hatip Lisesi Derneği Mezunları ve Mensupları (KİHMED) Paşam Sultan Bilim Sanat Konağı'nda İmam Hatip Lisesi'nde okuyan taktir veya teşekür alan yaklaşık 200 öğrenciyi akşam yemeğinde buluşturdu. Yemeğe Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakü

Kütahya İmam Hatip Lisesi Derneği Mezunları ve Mensupları (KİHMED) Paşam Sultan Bilim Sanat Konağı'nda İmam Hatip Lisesi'nde okuyan taktir veya teşekür alan yaklaşık 200 öğrenciyi akşam yemeğinde buluşturdu. Yemeğe Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Çelik'te katıldı.
Kütahya İmam Hatip Lisesi Derneği Mezunları ve Mensupları (KİHMED) Paşam Sultan Bilim Sanat Konağı'nda İmam Hatip Lisesi'nde okuyan taktir veya teşekkür alan yaklaşık 200 öğrenciyi akşam yemeğinde buluşturdu. Yemeğe Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Çelik'te katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Çelik, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek kazandıkları bu başarı belegeleriye yetinmeyip daha çok her alanda kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini vurguladı. Prof.Çelik, ayrıca İlahiyat Fakültesini bünyesinde bulunduran birçok üniversitenin yeni bir yapılanma içersinde olduklarını da belirtti. Bu yapılanmaya göre İlahiyat Fakültelerinde Arapça dersine çok önem verileceğinin altını çizdi:'' İlahiyat Fakültesine gelen öğrencilere Arapça dersini öğretmek için geceli gündüzlü çalışmalarımız devam ediyor. İlahiyat Fakültelerinde birinci yıl bütün ağırlık arapça dersi üzerinde olacak.'' Öğrencilere nasihatlarda bulununa Çalik, her alanda kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini belirtti. Arapça, İngilizce ve imkanları varsa diğer dillerede yönelmeleri gerektiğini ifade etti.
KİHMED Başkanı Mustafa Önsay, yaptığı konuşmada öğrencileri bu başarılarından dolayı tebrik ederek, öğrencilerin daha ileri seviyelere ulaşmaları için KİHMED olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını ifade etti. Önsay, ayrıca başarılı olan ilk 7 öğrenciyi ilk önce Umre'ye gönereceklerini daha sonra ise bu öğrencilerin İngilizce öğrenmeleri için İngiltereye de gönderebileceklerini açıkladı.
Önsay:''Derneğin kurulduğu günden bugüne kadar yapılan yaz kursları, din görevlilerine yönelik kıraat eğitimleri, eğitim seminerleri, ney kursları hakkında bilgi vererek bu çalışmaların hızla devam edeceğini vurguladı''dedi.
Mustafa Önsay yaptıkları çalışmalar hakkında destek isteyerek, çalışmaların sadece yönetiminin değil, İmam Hatip Mezunları ve mensubiyet duygusu taşıyan herkesin aktif olarak rol almasını istedi. Önsay: ''Yaz kurslarında öğrencilerimize Kur'an ve sünnetleri öğretiyoruz. 2 yıllık zaman diliminde sadece din eğitimi vermiyoruz. Sosyal faaliyetlerle dolu bir müfredat programı uygulamaktayız.''dedi. Bu çalışmalara dernek olarak destek verdiklerini belirten Önsay, hafta içinde de eğitim seminerlerine akademisyenler ve fikir adamlarının katılımıyla devam edeceklerini ifade etti. Nisan ayında hazırlanan Kutlu Doğum programlarının bu yıl daha geniş katılımlı bir şekilde olacağını vurgulayan Önsay, imam hatip lisesi mezunları pilav günü programı için de bir çalışma ekibi hazırladıklarını vurguladı.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com