KİK'teki baskın da Erdoğan'a uzanıyor!

KİK'teki baskın da Erdoğan'a uzanıyor!
İşte AKP ve cemaatin arasındaki iplerin koptuğunu düşündüren o haber: Kamu İhale Kurumu'na düzenlenen yolsuzluk baskını Erdoğan'a uzanıyor!

Sansursuzhaber.com  Aydınlık Gazetesi'nin bugün manşete taşıdığı haberde Kamu İhale Baskını'nın da Erdoğan'a uzandığı iddia edildi. Haberde Kamu İhale Kurumu'na düzenlenen yolsuzluk baskınında hedef alınan kişilerin Erdoğan'a yakın kişiler olduğu yer alıyor.

23 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI
Kamu ihalelerine fesat karıştırıldığı ve ihaleyi alamayan firma sahipleri lehine rapor çıkararak maddi menfaat sağladığı öne sürülen çeteye yönelik operasyonda önceki gün 23 kişi gözlatına alınmıştı.

DELİLLERİ GÖRÜNCE KALP KRİZİ GEÇİRDİ
Habere göre gözaltına alınan isimlerden "ihaleye fesat karıştırmak", "rüşvet almak" ile suçlanan KİK Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kaya'nın emniyetteki sorgusu esnasında delilleri görünce kalp krizi geçirdi. Ambulansla Ankara Numune Hastanesi'ne kaldırılan Kaya burada anjiyo geçirdi ve sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
Haberde ayrıca ihaleye katılan firmaların ihaleyi kendi lehine çevitmeleri için raportötlere 100 bin TL ve üzerinde para verdiği öne sürüldü.

CEMAAT AKP'Yİ İŞARET ETTİ
Yine haberde Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Zaman Gazetesi'nin, baskın sonrası kayıplara karışan Kasımpaşa Spor 2. Başkanı Ferit Rızvanoğlu'nun AKP'nin üst düzey bir yöneticisiyle bağlantılı olduğunu iddia ettiği söylendi. Habere göre, Rızvanoğlu'nun sahibi olduğu Fermak A.Ş.'nin Ankara-Konya, İstanbul-Pendik, Tuzla yol yapımı inşaatı ihalelerinde usulsüzlük yapıldığı tespit edildi. Bunun  üzerine kayıplara karışan Rızvanoğlu için polisin gümrük kapılarında alarma geçtiği bildirildi.

Haberde soruşturma kapsamında aranan bir diğer isim ise Nursoy Holding'in sahibi Orhan Nurdoğan olduğu, firma tarafından tamamlanan Ortaköyi Sarıyahşi kanalizasyon işleri ile Ahlat ve Bilecik içme suyu ihaleleri ve holding bünyesindeki bazı ihalelerde yolsuzluk tespit edildiği söylendi.(SYE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com