Kılıçdaroğlu: 52 canın sorumlusu da mı CHP!

Kılıçdaroğlu: 52 canın sorumlusu da mı CHP!
CHP lideri Kılıçdaroğlu parti grubuna seslendi ve iktidara çok sert sözlerle yüklendi.

İşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:
 
“Bu sabah Nazmiye Demirel'in vefat ettiğini öğrendim. Allah rahmet eylesin diyorum. Saygın konumunu her zaman korudu. Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum.
 
Dün Burdur'da esnafı gezdik, emin olun her tarafta şikayet var. Çiftçiyi dinliyorsunuz, biz bittik diyor, süt üretici mahvolduk diyor. Küçük sanayi sitesindeki sanayici burayı yarı açık cezaevine döndürdüler diyor. CHP'li bir belediye başkanı seçersiniz görürsünüz halka hizmet nasıl veriliyor dedim.
 
Siyasetin görevi halkın sorunu çözmektir. Biz siyaseti yandaşlara ihale verelim diye, biz siyaseti 7 göbek akrabamız köşeyi dönsün diye yapmıyoruz, biz siyaseti bu halk için yapıyoruz.
 
Kimin ne sorunu varsa çözümü bellidir, adresi de bellidir. Yeri CHP'dir. Biz mazlumların partisiyiz. Kimse unutmasın bunu.
 
Sayın Başbakan en nihayet vizeyi aldı ve Türkiye'ye dönüp Reyhanlı'ya gitti. Haberleri izlerken ürpermedim desem yalan söylemiş olurum. Başbakan düşman ülkesine gidiyor gibi önlem almış. Yahu Reyhanlı'ya gidiyorsun sen.
 
Reyhanlı'ya gidiyor, dinleyici dışardan, polis dışardan. Ne oluyor Reyhanlı'da. Benim gibi gidip vatandaşa merhaba diyemiyorsun. Sen Başbakan mısın. Kusura bakmayın ama 5 askeri helikopterle Türkiye'de bir ilçeye Başbakan gidiyorsa onun Başbakanlığı tartışılır artık.
 
Amerika'da beyzbol sopasını yedikten sonra dünyası değişti. Ne yapacağını bilmiyor. Kime saldıracağını bilmiyor. Hiç endişelenme Recep Tayyip Erdoğan, sonuna kadar sana tüm bunların hesabını soracağım. Siz hiç şöyle iktidar duydunuz mu? Askerlerin başına çuval geçirilir adamdan tık yok. Sen hangi ülkenin Başbakanısın!
 
Uludere'de 34 yurttaşımız katledilir, sorumlusu yok. Ben ne söylemiştim, senin izlediğin dış politika nedeniyle sen Ortadoğu'nun şamar oğlanına döndün. Suriye konusunda defalarca uyardım. Defalarca ikaz ettim. Yanlış politika güdüyorsun dedim. Bizler binlerce yıldır yönümüzü Batı'ya çevirmişiz dedim. Ortadoğu'nun bataklığına girme dedik.
 
Sen bilmiyorsun dedi, ben bilirim bu işleri dedi. Neden? Kendisi ülkeyi yönetmiyor ki. Seni yönetiyorlar. Zaten sorunumuz da o. Sen kullanıldığını farkına varmadın mı?
 
Mavi Marmara... Yanlış yapıyorsun dedik. 9 yurttaşımız şehit oldu. Efelendi. Ne oldu? Hiç bir şey olmadı. Para vereceğim, sesinizi kesin dedi. Her şeyi para bunların. Mümkün olsa kefenlerine cep yaptıracaklar bizi mezara öyle gömün diyecekler.
 
Ben şimdi merak ediyorum. MİT kime bağlı? Devlete bir organ var ki tüm hükümetler boyunca doğrudan Başbakan'a bağlıdır. O da MİT'tir. MİT Nisan ayından beri bomba yüklü 3 aracı takip ediyor mu etmiyor mu? Kaçma bir tarafa bu soruya yanıt ver Recep Tayyip Erdoğan?
 
MİT en son yetkilileri ne zaman uyardı? 9.5.2013... Ben söylüyorum. Tarihini de söylüyorum. Sana altından kalkmayacağın sorular soruyorum. O 52 kişinin katili sensin dediğim zaman bil ki benim bildiğim bir şeyler var. Bu MİT bi bakkala bağlı değil, doğrudan sana bağlı.
 
52 kişinin sorumlusu demokrasilerde siyasi otoritedir. Sorumlu sensin, adam gibi adamsan bir nebze olsun ahlak değerin varsa o koltukta oturmaz istifa edersin.
 
O ARAÇLAR SURİYE’DEN NASIL GELDİ
 
İstihbarat örgütleri araçları belirleyecek, takip yapacak ilgililere duyuracak bunlar bekliyor.
 
Patlama olsun 52 kişi ölsün. Sorumlu kim? CHP
 
Sen kim oluyorsun da CHP’yi suçluyorsun. Önce bir kendine bak. Devleti yönetiyorsun.
 
O araçlar Suriye’den Türkiye’ye nasıl geldi? Nisan ayından beri takip ediliyor. Devlet görevini yapıyor, yapmayan iktidar. Son uyarıyı cep telefonuyla yapıyorlar
 
NEDEN GÜVENLİK KAMERASI YOK
 
Suriye sınırını neden yol geçen hanına döndürdün. Gümrük Bakanı "Güvenlik kamerası yoktur, doğrudur’’ diyor. Neden güvenlik kamerası olmaz. Çünkü terör örgütünün militanlarını eğitiyorlar. Güvenlik kamerası olursa tespit edilecek. Terör örgütüne yardım ve yataklık yapanın adı Recep Tayyip Erdoğan’dır.
 
Amberin Zaman bir gazeteden kovuldu. Suriye’de muhaliflerle görüşüyor. Soruyor "Türkiye’nin size silah verdiği iddiası doğru mu?’’
 
İlk cevap Hani’den geliyor: Türkler bize yardım ediyor.
 
Tekrar soruyor Zaman: Silah veriyorlar mı?
 
Hani: Allah razı olsun hafif silahlar, mermi veriyorlar. Silahlar sınırın sıfır noktasında teslim ediliyor. Teslimat gece yapılıyor. Teslim edenler sivil giyimli Türkler Ben Erdoğan2a terör örgütüne yardım ve yataklık yapıyor diyorsam bir bildiğim var herhalde 90 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’ni bu hale nasıl getirirsin sen?
 
“TAZMİNAT DAVASI AÇMAZSAN NAMERTSİN”
 
Bekliyoruz tazminat davası açacakmış. Açmazsan namertsin.
 
Ortadoğu’nun bataklığına Türkiye’yi sürükleme dedik.
 
Fatura ağır olur dedik. Fatura sana çıkmaz senin binlerce koruman var fatura Reyhanlı’ya Hatay’a bütün vatandaşlara çıkar dedik. Hayır ben bildiğimi okuyacağım dedi. Bildiğini okursan Reyhanlı’ya işte böyle gidersin.
 
Oraya gidebilmek için de dışarıdan gidip icazet alıyorsun. Terörün dini mezhebi ideolojisi olmaz. Terörle demokrasi gelmez. Terör örgütünü meşru hale getirdiğiniz andan itibaren siz artık gayri meşru zemindesiniz demektir.
 
Bir büyükelçi El kaide terör örgütüdür diyebiliyor. Bütün uygar ülkelerde El kaide terör örgütüdür deniyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın büyükelçisi çıkıyor El kaide terör örgütü değildir diyor.
 
Çık açıkla sen de aynı görüşü paylaşıyor musun. Paylaşmıyorsan o büyükelçiyi görevden al. Özgür Suriye ordusu bir muhalefet hareketi midir. El Kaide ve El Nusra bir muhalefet partisi midir?
 
“BUNLARIN KÜLTÜRÜNDE İHANET VAR”
 
Gırtlağına kadar kana batan kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ortadoğu’nun bataklığında boğulacak ama bizim üzüldüğümüz orada ölen insanlar. Bunların  kültüründe ihanet etmek vardır. Irak’ta 1,5 milyon Müslüman öldürüldü. Sesi çıktı mı?
 
On binlerce kadına tecavüz edildi ses, çıktı mı? Gıkı çıkmadı. Olaydan hemen sonra Reyhanlı’ya gittim. AKP’li belediye başkanının ziyaret ettim. Yurttaşlar etrafımı sardığında buraya siyaset yapmaya gelmedim dedim. Parti otobüsüyle de gitmedim.
 
Hatay’da da vatandaşlara “Alevi - Sünni ayrımı yapmaya çalışıyorlar sakın ola bu tuzağa düşmeyin” dedim. Bunları söyledim ve Ankara’ya döndüm. Ertesi gün Başbakan’ın yaptığı açıklama “Kılıçdaroğlu oraya gitti Alevileri kışkırttı” dedi. Yüz mü var desem, ahlak mı var desem. Sen ülkeyi sevmiyorsun insanları sevmiyorsun ülkeyim ve insanları ben seviyorum.
 
İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üzerinde yeri vardır. Yalancıdan ve bölücüden Başbakan olmaz. Yine de önerimiz var. Zararın neresinden dönülürse kardır diyoruz. Bütün iyi niyetimizle hükümete çağrıda bulunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Suriye’deki iç savaşa taraf olmayacağını açıklamalıdır.
 
İki, ben artık kendi topraklarımda yabancı terör unsurlarını getirip eğitmeyeceğim şeklinde bir açıklama yapmalıdır. Üç, ben sınırların güvenliğini sağlayacağım böylece Suriye ile Türkiye arasında geçmişte yaşanan tüm olumsuzluklara kapıları kapayacağız. Dört, Cenevre sürecini bütün samimiyetimizle destekleyeceğim ve katkıyı vereceğim.
 
Bu dört çağrıyı AKP hükümetine yapıyoruz.
 
Bunları yapın CHP size her türlü desteği verecektir.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com