Kılıçdaroğlu: AKP korkakların rejimidir

Kılıçdaroğlu: AKP korkakların rejimidir
CHP lideri Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yaşanan olayları ve gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
Kılıçdaroğlu grup toplantı salonuna girişinde partililerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kılıçdaroğlu'nun salona girmesinin ardından partililer ve milletvekilleri 'Türkiye seninle gurur duyuyor' diye bağırdı.
 
Kılıçdaroğlu, '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına' ilişkin olarak, "Efendim alternatif kutlama olmazmış. Ya, bu kutlamanın alternatifi yok zaten. Sen hala öğrenemedin mi. Öyle bir hale geldi ki Başbakan vatandaşın arasına çıkamaz vatandaşa merhaba diyemez, vatandaşın elini sıkamaz, kahvede oturup çay içemez. Çünkü bu vatandaş bu Başbakanı artık istemiyor. Yeter artık diyor" dedi.
 
SENİN GİREMEDİĞİN YERE BEN GİRİYORUM
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelttiği eleştirileri hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Kemal Kılıçdaroğlu I. Meclisin bahçesine cebren ve hile ile girmiştir' diyor. Kafaya bakın, anlayışa bakın siz. Meclisin bahçesine gitmek ne zamandır cebir ve şiddeti gerektiriyordu. Senin giremediğin yere ben gidiyorum ya. ‘Barikatların aşılmasına karşıydım' diyor. 'Polis görev yapmamıştır’ diyor. Onun anladığı ne biliyor musunuz, polis görev yapacak, yüzlerce insan yaralanacak. Onlarca insan hayatını kaybedecek böylece terörden beslenen Başbakan sözde görevini yerine getirmiş olacak" diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan'ın insanın hayatını hiçe sayan bir Başbakan olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, "İstedikleri kadar gelsinler. Coplarıyla gelsinler. Panzerleriyle, tanklarıyla toplarıyla, askerleriyle gelsinler. Zalimin zulmüne ortak olmayacağız. Zalimin yanında durmayacağız. CHP demek, mazlumun yanında duran parti demektir" diye konuştu.
 
BAYRAM KUTLAMAK NE ZAMANDAN BERİ YASAK!
 
Onbinlerce vatandaşın Cumhuriyet Yürüyüşü'nde olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, bütün vatandaşların tek ortak paydasının Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak olduğunu söyledi. "Taşkınlık yapmadılar. Kimsenin üzerinde baskı kurmadılar. Cam kırmadılar, çerçeve indirmediler. Sadece polislere yolumuzu açın dediler" diyen Kılıçdaroğlu, "Biz bayram kutlamak istiyoruz. Bayram kutlamak ne zamandan beri yasaktır. Bayram kutlamak için birisinden izin almaya gerek yok. Zaten bayramı kutlamak için yasa var bu ülkede. Hayır bayramı kutlamayacaksınız' diyorlar. Orası yasakmış. Oranın anlamını bilmiyorsun sen beyefendi. Oranın anlamını bilsen o yasağın ne anlama geldiğini de sen kavrayacaksın. Orası TBMM'nin bulunduğu alandır, Cumhuriyetin ilan edildiği alandır o alan" şeklinde konuştu.
 
TAYYİP ESAD ERDOĞAN
 
"O alanda çocuklar vardı, yaşlılar, gençler vardı. Göğsümü kabartan çok sayıda kadın vardı sağduyu vardı” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları kaydetti:
 
“Bütün baskıya rağmen bir şey yapmadılar. Engellediler. Halkın buluşmasını engellediler. Barikatları asamayacağımızı düşündüler. Sen hala CHP'yi anlayamamışsın. CHP yedi düvele savaş açmıştır. Diyor ki, polis görevini yapmadı. Polis görevini yaptı. Oradaki polisler bizim çocuklarımız. 'Mustafa Kemalin askerleriyiz' diyorlardı polislerde oradan diyor da bizde Mustafa Kemal'in askerleriyiz diyorlardı. Polisler senin baskına rağmen vicdanlarını dinlediler. Barikatlar bize vız gelir. Sen gelseydin oraya. Herkesin elinde bir Türk bayrağı var. Bayrağına sahip çıkıyor. Özgürlüğüne sahip çıkıyor. Kadın ve erkek eşitliğine sahip çıkıyor. Sen niye yasak getiriyorsun. Yeni bir unvan bulmamız lazım. Tayyip Esad Erdoğan. Yaptığının ne farkı var. İnsanlar ölmedi ya polis görevini yapmadı diyor. O polis halkın polisi."
 
SENİN BABANIN POLİSİ DEĞİL
 
Kılıçdaroğlu, "Polisin görevi senin güneş gözlüğünü mü taşıyacak. Ne yaparsa yapsın polisle halkı karşı karşıya getirmeyeceğiz. O polis Türkiye Cumhuriyetinin polisidir Senin babanın polisi değildir. Onun görevi bizi teslim almak. Sen bizi teslim alamazsın. Senin gücün yetmez" dedi.
 
Halk meydanlara çıktığını belirten Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın stada kaçtığını iddia etti. 81 ilden otobüslerin kalkacağını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Ankara gelmek istiyorlardı. 81 ilin valisine otobüsleri durdurun talimatı verdiler. Bunlar demokrat geçiniyordu değil mi, ileri polis devleti dedim. Seyahat özgürlüğünü niye kısıtlıyorsunuz. AKP korkakların rejimidir. Korkak olanlar halktan korkarlar" şeklinde konuştu.

 
Halk meydanlara çıktı, Recep Tayyip Erdoğan stadyuma kaçtı…
 
AKP rejimi korkakların rejimidir… İstihbarattan beslenirler, aydınlıktan korkarlar, düşünce gücünden korkarlar.

Sen kimsin ben Meclis'e giderken senden izin alıcam. Ben değil hiçbir yurttaş ister eski ister yeni Meclis'e giderken senden izin almak zorunda değil.

29 Ekim'de Türk bayrağı açmak isteyen Türk gençleri tekmelendi. Senin polislerin tekmeledi. Senin gibi konjektür milliyetçilerini biz çok iyi biliriz.

Bir şey üzerinde hepimizin düşünmesi lazım hepiminizin ortak sorunları var bu iktidar sorunları çözen değil sorunlara sorun ekleyen bir iktidar. Kendi cebini düşünen bir iktidar. Bizim kilomuz kaç demişti bizim kilomuz hiç değişmedi çünkü cüzdanımızda aynı sizin cüzdanınız hergün şişiyor bizimki ise aynı tabiki senin kilon daha fazla olur. Sizin kefeninizin bile cebi var.

Adam gibi adamsan bir okul yaparsın annenin adını koyarsın biz de ona saygı duyarız.

Daha düne kadar yırtık pabuçla siyaset yaptığını söylüyordun. Yetmedimi  bu servet annenin adına bir okul yaptır. Bu yaptığın saygısızlıktır.

CHP iktidarında asla ölüm oruçları olmayacaktır, asla terör olmayacaktır ve asla komşularla savaş haline gelmeyeceğiz. Barış olacak.

Cumhuriyet demek demokrasi demektir. Demokrasiyle taçlandırılan bir demokrasi anlam taşır. Demokrasi demek Atatürk'ün dediği gibi kimsesizlerin kimsesi olmak demektir. Ve Cumhuriyet demek halk demektir. Bütün darbelere karşı çıkmak demektir. Hiçkimse darbeleri savunamaz. CHP darbelerden en çok zarar gören partidir. Mal varlıklarımıza el kondu özgürlüklerimiz elimizden alındı. Darbeden medet uman CHP'li olamaz. Eğer bu ülkeye demokrasiyi biz getirdiysek ki onun için övünüyoruz o zaman demokrasi ve özgürlüklerin arkasında duracağız en büyük gücümüzün halk olduğunu tüm CHP'lilerin bilmesini isteriz. Halkla birlikte yürüyeceğiz halkın önünde yürüyeceğiz.

Türkiye'nin girdiği çıkmaz sokak bütün dünyanın gözü önünde kaygıyla izleniyor. Türkiye'nin yeni bir iklime, barışa, demokrasiye, özgürlüklere ve yeni bir iktidara CHP iktidarına ihtiyacı var. 

AKP'ye oy veren yurtsever vatandaşlarıma iş adamlarına esnafa çiftçiye sesleniyorum Türkiye'yi getirdiğiniz durum bu.

Bir kişinin arzusu üzerine Anayasa değişmez bir kişinin beklentileri üzerine siyaset oluşmaz. Ülkede açlık varken beyefendi tutturmuş ben nasıl Cumhurbaşkanı olucam!

Geçmişte hangi partiye oy vermiş olursa olsun tüm yurttaşlarıma sesleniyorum medyanın özgürlüğü komşularla güven içinde beraber yaşamak için yeni bir iklime yeni bir anlayışa yeni bir partiye ihtiyacı var oparti Cumhuriyet Halk Partisi'dir. (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com