Kılıçdaroğlu AKP'ye STV'den yüklendi!

Kılıçdaroğlu AKP'ye STV'den yüklendi!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaşanan terör eylemlerinden dolayı Başbakan Erdoğan'ı ve AKP'yi suçladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT-PKK görüşmelerini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu görüşmeden sonra yaşanan terör olaylarından AKP hükümetini ve Erdoğan'ı sorumlu tuttu ve "AKP terörü sonlandırmak istemiyor!" dedi.

STV Haber'e konuk olan Kılıçdaroğlu, hükümetin terörle mücadele konusunda gerçekleri toplumdan gizlediğini iddia ederek,"Terörü bitirecekse gitsinler görüşsünler" sözünü yineledi.

"AKP TERÖRÜ BİTİRMEK İSTEMİYOR!"

Hükümetin terörü çözme konusunda bir iradesinin bulunmadığını da sözlerine ekledi. Kılıçdaroğlu, "Terör sorununun çözümü için açık açık söyledik. Samimi bir biçimde atılacak her türlü adıma yardımcı olacağız, dedik. Geldiler mi? Hayır... Demek ki hükümetin bu sorunu çözmeye yönelik bir düşüncesi yok, olsaydı gelirlerdi." şeklinde konuştu.

"TERÖR ÖNCEDEN DE VARDI AMA..."

AKP hükümetinden önce de terörün var olduğunu ancak yapılan ciddi operasyonlarla terörün neredeyse sonlandırılma noktasına geldiğini ve örgütün eylem yapamadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Şimdi tabloya bakın! Terörü sonlandırmak istiyorlar mı? Hayır! Sorunun çözümünün adresi CHP, çözümsüzlükteki adres AKP'dir" dedi.

TERÖRÜN ÇÖZÜMÜ İÇİN...

Terörün bitirilmesi için, "Parlamentoda bir ortak akıl heyeti kurardık. Her partiden eşit sayıda bu konuları bilen bu konuları çözmek isteyen milletvekilleri gelirdi bir araya. Üniversitelerden, sivil toplum örgütlerinden bu konuda araştırma yapan bilim insanlarında görüş alınırdı. BDP'de bu görüşmenin içinde bir parça olurdu. Sorunun çözümü için oturulur ve sağlıklı çözümler üretilir.TBMM'de oluşturulacak ortak bir komisyonlar bu sorun büyük ölçüde çözülür." diyerek çözüm önerisini açıkladı.

KALKAN İSRAİL'İ KORUMAK İÇİN

Türkiye ile İsrail arasında yaşanan Mavi Marmara kriziyle ilgili de açıklamalarda bulunan CHP lideri, hükümetin Malatya'ya konuşlanacak füze kalkanı ile ilgili açıklama yapması gerektiğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, füze kalkanının asıl amacının, İsrail'i İran'a karşı korumak olduğunu da belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com