Kılıçdaroğlu anahtar liste üzerinde çalışıyor.

Kılıçdaroğlu anahtar liste üzerinde çalışıyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin yarın toplanacak büyük kurultayı öncesinde, delegeye sunacağı anahtar liste üzerinde çalışıyor.

ANKARA (ANKA) - CHP yarın ve 18 Temmuz'da genel başkanlık, Parti Meclisi (PM) ile Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üye seçimlerinin yapılacağı 34. Olağan Kurultayını Ankara Arena Spor Salonu'nda topluyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu da, 26 Şubat'ta yapılan tüzük değişikliğiyle üye sayısı 80'den 60'a inen PM üyeliği için anahtar listesine son şeklini bugün verecek. Kılıçdaroğlu, çalışmalarını genel merkez ve TBMM'deki makamının dışında, farklı bir çalışma ofisinde sürdürüyor.

Kurultayda, seçimler çarşaf liste ile yapılacak. Kılıçdaroğlu da PM üyeliği için, milletvekilleri ve il başkanlarından aldığı görüş ve öneriler doğrultusunda bir anahtar liste oluşturacak. Kurultayda yine tüzük uyarınca organ seçimlerinde yüzde 33 cinsiyet kotası, yüzde 10 gençlik kotası uygulanacak. Buna göre PM'nin en az 20'sinin kadın, 6'sının da gençlerden oluşması gerekiyor. Yine PM'nin 8 asıl üyesi, bilim yönetim ve kültür platformu üyeleri içinden Genel Başkanın önereceği 12 kişi arasından seçilecek. Kılıçdaroğlu'nun delegeye sunacağı anahtar listesini tüm bunları gözeterek yapması gerekecek. (ANKA)

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com