Kılıçdaroğlu, Bahçelievler'de

Kılıçdaroğlu, Bahçelievlerde
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

İSTANBUL (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''20 yıldır İstanbul'u yönetiyorlar ama İstanbul'un hiçbir sorununu çözemediler. Biz çözmek için geliyoruz. Görkemli bir İstanbul için geliyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu, Bahçelievler Şirinevler Meydanı'nda düzenlenen "Halk Buluşması"na gelişinde sevgi gösterisiyle karşılandı. 

Kalabalığın "Başbakan Kemal" sloganı atması üzerine Kılıçdaroğlu, ''Başbakanlığa geleceğiz. Önce şu yerel seçimi halledelim, oraya da geleceğiz'' dedi.

Türkiye'de 30 Mart'ta yeni bir tarih yazılacağını belirten Kılıçdaroğlu, ''Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Neler oluyor görüyorsunuz. 30 Mart'ta önce İstanbul'da, sonra Türkiye'de yeni bir tarih yazacağız'' diye konuştu.

İstanbul'un, Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, ''20 yıldır İstanbul'u yönetiyorlar ama İstanbul'un hiçbir sorununu çözemediler. Biz çözmek için geliyoruz. Görkemli bir İstanbul için geliyoruz. Bahçelievler'de bir belediye başkanımız var. Saffet başkan. Daha önce size hizmet etti. Şimdi yeniden sizden yetki istiyor. Onu size emanet ediyorum'' ifadelerini kullandı. 

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ü yanına çağıran Kılıçdaroğlu'nun, ''Şimdi sıra geldi İstanbul Büyükşehir'e. Çare neydi?'' sorusuna vatandaşlar ''Sarıgül'' diye cevap verdi.

Seçimi kazanmaları halinde İstanbul'u dünyanın en güzel şehri, en görkemli metropollerinden biri haline getireceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Adres belli, tarih belli, yer belli. 30 Mart'ta omuz omuza, birleşe birleşe sandığa gideceğiz. Oyumuzu altı oka basacağız'' şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, İstanbul'un dünyanın en güzel, en beğenilen şehirlerinden biri olduğunu belirterek, şöyle devam etti: 

''Üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış olan İstanbul bizim göz bebeğimiz. İstanbul'u yaşanabilir bir kent yapacağız. Bunun için adres belli; CHP. Sevgili kardeşlerim, sadece sizden değil, Demokrat Parti, ANAP, DYP, MHP, hangi parti olursa olsun başka partili yurttaşlarımdan da destek istiyorum. Güzel ve özgür bir İstanbul için, Türkiye için. Özellikle AKP'li yurttaşlarıma sesleniyorum. Hükümetin ülkeyi ne hale getirdiğini görüyorsunuz, biliyorsunuz. Elinizi vicdanınıza koyarak oyunuzu verin.''

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 30 Mart'ta demokrasi isteyen, özgürlük isteyen herkese seslendiğini kaydederek, ''Helalden yana mısınız, haramdan yana mısınız? Oyunuzu helale verecekseniz adres belli, CHP'' dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com