Kılıçdaroğlu: Başbakakan'ı fena işletmişler!

Kılıçdaroğlu: Başbakakan'ı fena işletmişler!
CHP lideri Kılıçdaroğlu parti grubunda konuştu ve iktidara çok sert sözlerle seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grubunda partililere seslendi.

Kılıçdaroğlu kürsüye 2B mağduru İstanbul Beykozlu 60 yaşındaki bir kadını çıkarttı. Kürsüde isyan eden kadın bu sorunun çözülmesi için Ankara'ya geldiğini anlattı.

Daha sonra Esenyurt mağduru bir kişiyi kürsüye çağıran Kılıçdaroğlu onların sorunlarını da dinledi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

CHP'nin grup toplantıları halkın sorunlarını dile getirir. Onların sesini CHP duydu. Çünkü biz halkın partisiyiz. Onların sorunlarını çözmek istiyoruz. Bu ülkede huzur içinde evlerinde yaşasınlar istiyoruz.

"ÇİFT KİŞİLİKLİ SİYASETÇİ"

Bazen çift kişilikli insanlar vardır bunları filmde görürsünüz aynı bedende iki ruh taşırlar. Siyasette bunun yeri nedir?

Bizde çift kişilikli siyasetçi var mıdır diye sorarsanız ben vardır derim. Adını siz daha iyi biliyorsunuz. Neden söylüyorum bunu. Yerel Yönetimler Sempozyumunda Erdoğan konuştu. Şöyle diyor: "Bizim neslimiz ne yazıkki aldığı mirası ileriye taşıyamadı ihanet etti kentler için. Bizim metropollerimiz vardı ama o metropoller beceriksiz ve estetik ruhu olmayan ellerde... Ben yüksek binalar inşa etmeyi maharet kabul etmiyorum yüksek binalar inşa etmekle topraktan uzaklaşıyoruz. Özünden uzaklaşmış mimarlar ve belediye reisleri şehirlerimizi tüketti."

"ERDOĞAN KENDİSİNİ ANLATIYOR"

Erdoğan'ı fena işletmişler. Çünkü bu metinde kendisini anlatıyor. Kentleri bu hale getiren kim, o belediye başkanları kimin belediye başkanları. "Şuradan biraz daha elde edelim diye emsali çıkartalım. Bu mantıktan vazgeçin. Tarih sizi affetmez, millet sizi affetmez" Altına imza atar mıyız bu lafların? Atarız....

Kılıçdaroğlu Vezneciler'de Acemoğlu Hamamı'nın otel olan fotoğrafını gösteriyor. Kendi tarihimize sahip çıkmamız gerekmiyor mu! Ne söylüyorsun ne yapıyorsun.

Kaptan-ı Derya Halil Paşa Camii'nin yerine Saray Muhallebicisi yaptılar. (resmini gösteriyor) Tarih yok ediliyor, camiler yok ediliyor diyorsanız gereğini yerine getireceksiniz. Yoksa inandırıcı olamazsınız. Ne demiştim. Yalancıdan Başbakan olmaz!

Tarimizi seviyoruz, İstanbul'u da seviyoruz. Korumak zorundayız İstanbul'u ama bunu lafla değil çalışarak yapmak zorundayız.

"GÖZÜNÜZÜ RANT BÜRÜDÜ"

Sultanahmet Camii'nin silüetinin fotoğrafını gösteriyor. Nasıl oldu da gözünüzü rant bürüdü bu kadar?

"ÖNCE KENDİSİNE VİLLA YAPTI"

İstanbul'un Çamlıca Tepesi SİT alanıydı. Önce Başbakan kendine villa yaptı etrafını çift duvarlarla ördü. Sen Başbakan olarak bu alanı korumazsan senin söylediğin sözler neye yarar.

Söz veriyorum eğer düzeltecekse CHP Genel Başkanı olarak İstanbul'da tarihe saygının gereği olarak yeşile sayıgının gereği olarak doğaya saygının gereği olarak atacağın her adımı hiçbir koşul aramadan destekleyeceğiz.

"İSTANBUL NASIL TALAN EDİLDİ"

İstanbul nasıl yağmalandı? Nasıl talan edildi İstanbul?

9957 imar değişikliği için gelen dosya sayısı iken gündem sayısı 11259...

- Bu dosyaları geri çekelim?

- Sultaahmet Camii arkasından rant olmadan tüm güzelliğiyle ortaya çıksın.

- İstanbul'da rant dolayısıyla yandaşlara sağlanan imkan 100 milyar dolar. Gerçek tabloyu ortaya çıkarmak için TBMM'ye bir araştırma önergesi vereceğiz siz de destek verin hep beraber bu rantı kimler sağlamış hep beraber araştıralım.

- Ayamama Deresi 35 yurttaşımızın hayatını yitirdiği dere. Ne dedi Erdoğan? Dere intikamını alır o binaları yıkıcağız dedi. Ama hiçbirisini yıkmadı. Yeni binalar yaptı.

-Yarın İstanbul'da deprem olsa bu insanlar nerede kalacak?

"BAKANI GÖREVDEN ALACAK MISIN?"

Bu kararların altında bakanın imzası var. Sen bu bakanı İstanbul'u sevdiğin için görevden alacak mısın almayacak mısın?

Esenyurt Belediye Başkanı kalkıyor kendi kendine plan yapıyor. Büyükşehir bu benim yetkim sen nasıl yaparsın diyor? Başkan da benim arkamda Erdoğan var yaparım diyor. Yasalara aykırı inşaat ruhsatı veriyor belediye. Vatandaşların mağduriyetini gidermek için ne yapmalı? Parasını vermiş belediyenin verdiği inşaat ruhsatı üzerinden maket üzerinden almış. Sen bunu nasıl verdin diye sorun var mı? Yok. Sırtı sıvazlanıyor... Erdoğan bunu yapanları tarih affetmez diyordu.

"BUNLARI YAPANDA ALLAH KORKUSU YOK"

Bunları yapanda Allah korkusu yok. Bu insanlar aylardır dertlerini anlatmaya çalışıyor. CHP'nin kürsüsünde dertlerini dile getirdiler.

İstanbul'da yeşil alan bırakmadılar. Türkiye'nin en büyük parkının temelini İzmir'de attık. Rant değil. İzmir Büyükşehir Belediyesi attı. Çocuklar parkta oyun oynasın insanlar spor yapsın diyor. İnsanları apartman dairesinin içine sok, sonra ben şehirliyim! Yerel Yönetim Sempozyumunda söyledikleriyle afişler taban tabana zıt. Yüksek binalar görünüyor.

"KEFENİN CEBİ OLSA..."

Herşeye parayla bakıyorsunuz. Sultanahmet Cami'nin minarelerini o yüksel binalarla kirleterek ne yaptığınızın farkında mısınız! Kefenin cebi olsa oraya da para götürecekler.

Erdoğan'ın 2B ile ilgili sözleri video ile gruba izletiliyor.

2B SORUNU

2B ile ilgili olarak ilk açıklamamızın adına "barış projesi" demiştik. 2B dolayısı ile orman köylüsünün 2b arazisi hiçbir bedel alınmadan üzerlerine tapu yapılacak. Orman köylüsünün eline geçen para çok az. Onların bu parayı ödeme şansı sıfır. 2b arazisinin üzerinde evi varsa emlak vergi değerinin yüzde 50'si dedik. Emlak vergisinin değerini hükümet belirliyor. Vatandaş da ödüyor.

Hükümet geldi rayiç bedelin yüzde 70'i dediler. Dedikki bu olmaz bunu vatandaş ödeyemez. ama bildiklerini okudular ve çıkardılar. Vatandaş ödeyemedi, isyan etti. Sonra yüzde 70 rayiç bedeli yüzde 50'ye indirdiler. Antalya'da 7 trilyon rayiç bedel biçmişler yüzde 50'si 3,5 trilyon. Nasıl ödeyecek vatandaş bunu.

2b'yi niye çıkarıyorlar. Para yok herşeyi sattılar! Kimde para var? 2b arazi sahiplerinde şimdi o parayı alacaklar onlarda ama onlarda o kadar para yok. Kullandığınız bu araziler ananızın ak sütü gibi helaldir. Kimse o arazileri sizin elinizden alamaz. Aldıkları anda orada size destek veren bir CHP'li göreceksiniz.

Erdoğan Beykoz Belediyesi'nin internet sitesine girip baksın 2b arazisi sahiplerinin gelir durumlarına.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Ümraniye'de bir açıklama yapıyor. "Biz önce tapuları vereceğiz" diyor. Ümraniye'nin bazı mahallelerinde vatandaş fiyat bekliyor. Açıklamıyorlar.

SÜLÜN OSMAN ÖRNEĞİ

Sülün Osman Anadolu'dan gelen vatandaşlara Galata Köprüsü'nü satardı. Şimdi Erdoğan'da vatandaşın malını vatandaşa satıyor.

Bizim en çok korktuğumuz şey kul hakkı yemek. İnsana saygının gereğidir bu. İnsanların ödediği vergiyle kurulan şirketleri korumalıyız. Vergi ödenmeyen tek şey hava. O da yakında gelir mi bilmiyoruz.

BAŞKENTGAZ İHALESİ

1 Şubat 2013'te Erdoğan bir TV programına katıldı. Başkentgaz ile ilgili olarak buradan karlılık olayını milletimiz lehine düşünmek zorundayız diyor. Bin 500'ü gördük altı gelirse kabul etmeyiz yoksa vatandaş bunun hesabını sorar diyor. Peki ne oldu ihaleye çıkıldı bin 500'ün altına inmeyiz diyen Erdoğan kendi okul arkadaşı ihaleye girdi ve bin 100'e sattı. Ne demiştim yalancıdan Başbakan olmaz! Sayın Fatih Altaylı gereğini yaptı mı? Hesabını sordu mu? Kendi yönettiği gazetede bunu manşet yapması lazım dı kendi köşesine de "Ne zaman Başbakanlar yalan söylemez o zaman adam oluruz" yazması gerekirdi. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Doğruların peşinden gideceğiz.

Bizim tek bir amacımız var vatandaş evinde huzur içinde otursun. Çocuğu rahat iş bulabilrsin. Ekonomide, tarımda, işsizlikte, 2b'de geldiğimiz noktaya bakım. Toplumun orta altı gelirli insanlarına dünyanın faturasını çıkartıyorsunuz. Elinden alırım diyorsunuz. Açık söylüyorum hiçbir vatandaşın elinden hiçbir şey alamazsınız CHP olark buna engel oluruz. (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com