Kılıçdaroğlu Büyükada'da

Kılıçdaroğlu Büyükadada
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

İSTANBUL (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Dedelerimiz, babalarımız bize temiz bir Türkiye bıraktı. Biz de çocuklarımıza daha iyi koşullarda bir Türkiye bırakmak istiyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Halk Buluşması" için geldiği Büyükada’da vatandaşlar tarafından "Başbakan Kemal" sloganlarıyla karşılandı.

Saat Meydanı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, Büyükada'nın İstanbul’un incisi olduğunu, burada yaşayan entelektüel ve farklı inançtaki insanların ortak havayı teneffüs ettiğini belirtti.

Koltukların baki olmadığını, değişimin insanın en önemli parçası olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, Büyükada’da da CHP’nin mevcut başkanın yerine, yeni bir adayla seçime gittiğini söyledi.

İstanbul’un ve Türkiye’nin sorununun çok olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"’Sorunların çözülmesi lazım. Göreceksiniz ayın 30’unda İstanbul’u alacağız. Yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Bize oy versin vermesin bütün yurttaşlara eşit davranacağız. Benim felsefemde yandaş yok, vatandaş var. Daha güzel Büyükada, İstanbul ve Türkiye için mücadele edeceğiz. Daha temiz bir siyaset bizim ortak amacımız. Dedelerimiz, babalarımız bize temiz bir Türkiye bıraktı. Biz de çocuklarımıza daha iyi koşullarda bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Bunun için yollardayım, 24 saat çalışıyorum."

30 Mart’taki seçimin önemine değinen Kılıçdaroğlu, "Eğer özgürlükten yana oy kullanacaksınız adresiniz CHP. Bir ülkeyi 21. Yüzyılda diktatör yönetemez. Bir kadının nasıl doğum yapacağına başbakanın karar vermemesi lazım. Bir insanın kaderi, bir insanın iki dudağı arasına hapsedilemez" dedi.

Türkiye’de demokrasiyi yeniden inşa edeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bu ülkenin kavgaya ihtiyacı yok, barışa ihtiyacı var. Bunun yolu temiz siyasetten geçiyor. Bir ülkede siyasetçi zenginse, halk fakirdir. Bizim siyasetimizde işçi, esnaf, halk zengin olacak. Biz bunu yapabilirsek, büyük bir başarıya imza atarız. Bunun için hepinizi CHP şemsiyesi altına bekliyorum. İstanbul Türkiye’dir. Türkiye İstanbul’dur. İstanbul’u aldığımızda Türkiye’nin kaderi değişecek."

Bu seçimde 2,5 milyon gencin ilk kez oy kullanacağını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bu gençler ya 'özgürlük' diyecek ya da 'yasaklar' diyecek. Özgürlük derlerse adres belli; CHP. Her genç fikrini açıkça belli edebilmeli. Biz böyle bir Türkiye istiyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi, memleketini ve insanları sevdiğini, bunun için seçimde CHP’ye oy vermelerini istediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com