Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı İçin İlk Ziyareti Yaptı

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı İçin İlk Ziyareti Yaptı
"Nasıl bir Cumhurbaşkanı olmalı ve siz nasıl bir Cumhurbaşkanı istiyorsunuz” sorularına yanıt arayan Kılıçdaroğlu, “Bir partiye Genel Başkan seçmeyeceğiz. 76 milyon yurttaşın Cumhurbaşkanı’nı seçeceğiz.” dedi.

NASIL BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYORUZ?

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili ziyaretlerinin ilkini TESK’e yaptı.

CHP Genel Başkan yardımcıları Erdoğan Toprak, Aytun Çıray, Bülent Tezcan, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ve CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile birlikte TESK Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret eden Kılıçdaroğlu TESK yönetcileriyle görüş alışverişinde bulundu.

"ADAYI MASA BAŞINDA BELİRLEMEYECEĞİZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu toplantı öncesi gazetecilere şunları söyledi;
 
“Önümüzde yeni bir süreç var. İlk kez bir Cumhurbaşkanını halkımızın oyuyla seçeceğiz. Size gelmemizin nedeni şu; esnaf ve sanatkarlar olarak nasıl bir Cumhurbaşkanı istiyorsunuz? Bu Cumhurbaşkanının nitelikleri ne olmalı? Eğer biz bu konuda sizden başlayıp diğer meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin de görüşlerini aldıktan sonra adayımızı belirlersek sağlıklı ve tutarlı bir yol izleyeceğimize inanıyoruz. Gelişimizin nedeni bu.

Oturup masa başında aday belirlemenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Esnaf ve sanatkarlar Türkiye’nin bütün coğrafyasına yayılmıştır ve toplumun önemli kanaat önderleridir. Ülkenin yönetiminden bende sorumluyum ama seçilerek buraya gelmiş esnaf ve sanatkar arkadaşlarımda sorumludurlar.

"GENEL BAŞKAN DEĞİL, CUMHURBAŞKANI SEÇECEĞİZ"

Biz bir partiye Genel Başkan seçmeyeceğiz. 76 milyon yurttaşın Cumhurbaşkanını seçeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyen, aklı önceleyen, herkesin rahatlıkla evet bu benim Cumhurbaşkanı adayımdır diyebilecek bir aday belirlemeye çalışıyoruz. O açıdan sizlerin görüşleri önemli. Bu toplantıdan sonra bir araya geleceğiz. Ben eğer koşullar uygun olursa tek tek sizlerin görüşlerini almak isterim. Arkadaşlarımla beraber geldik. Esnaf ve sanatkarların bir toplum için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Sizlerin görüşleri bizim için çok ama çok önemli. O görüşler çerçevesinde bizde kendi yol haritamızı çizeceğiz. Umuyorum ve diliyorum tabi Türkiye’ye yakışan, dünyada saygınlık uyandıran, hukukun üstünlüğüne inanmış, demokrasiye inanmış, her yurttaşı kucaklayan, öfkeyle değil akılla toplumu kucaklayan bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarmış oluruz. Ama nitelikler konusunda sizler görüş beyan edeceksiniz bizde onları not alacağız ve o çerçevede kendi yol haritamızı belirlemiş olacağız.

Siftah sizden bereket Allahtan diye sizin kullandığınız çok güzel bir deyim vardır. Esnafla başladık, siftahı sizinle yaptık bakalım bereket nasıl olacak onu hep beraber görmüş olacağız." (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com