Kılıçdaroğlu da dinleniyor mu?

Kılıçdaroğlu da dinleniyor mu?
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan dinlenme iddialarına yanıt: "Dinleyen dinliyor. Gizlimiz saklımız da yok!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 2'ncisi düzenlenen ‘İş Dünyası ve Meslek Örgütlerinin Sorunları ve Çözüm Yolları' toplantısını Malatya’da yaptı.
 
Toplantıya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan yardımcıları Erdoğan Toprak, Umut Oran, Faik Öztırak, Milletvekilleri Sena Kaleli, Engin Özkoç, Rahmi Aşkın Türeli, Mevlüt Aslanoğlu, Ümit Özgümüş, Mehmet Ali Susam, Vahap Seçer ile parti meclisi üyeleri İbrahim Yener ve Onursal Adıgüzel katıldı. Malatyalı işadamları ile sivil toplum örgütlerinin yoğun katılımın olduğu toplantıda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin sorunlarının çok olduğunu belirterek, “Sanayiciye rekabet gücü kazandıracağız, önlerindeki engelleri kaldıracağız. Maliyeti düşüreceğiz ki rekabet gücü artsın” dedi.
 
Türkiye ekonomisi üzerine detaylı bilgiler sunan Kılıçdaroğlu, konuşmasında dış politikayı da eleştirdi. "Dış politikayı başka ülkelerin çıkarları üzerine inşa ederseniz kaybeden siz olursunuz” diyen Kılıçdaroğlu sağlıklı demokrasilerde bunların sorgulandığını ifade ederek Türkiye’nin komşuları ile sorun yaşadığını söyledi.
 
Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"İran’la sorunluyuz. İsrail’le ilişkilerimiz bozuk. Doğu Akdeniz’de Rumlar dünyanın en zengin doğalgaz yataklarını buldular. Biz dedik ki 'arama yaparsanız bu bir savaş nedeni olur.' Sonra ne oldu arama yaptılar ve hiçbir şey yapmadık. Eski bir gemimiz vardı Piri Reis oda yarı yolda arıza yaptı geri geldi. Rusya ile ilişkileriniz yine bozuk, biz enerji açısında bir ülkeye yüzde 60 bağlıyız. Eğer nükleer santralde olursa yüzde 80 olacak. Siz böyle bir riski nasıl alırsınız, dünyada böyle ikinci bir ülke yok.”
 
30 yıla aşkındır süren terörün sorumlusunun siyaset kurumu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Kış geldi terör unsurları ya toprak altında ya da başka yerlerde duruyorlar. Hepimiz rahatız, ama bahar gelecek yine şehit haberleri hepimiz diken üstündeyiz” dedi. Terör sorununun çözülmemesi durumunda başkalarının gelip bu sorunu çözmeye kalkacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Terör ilk çıktığında 1970’lerde o dönemin siyasileri iki baldırı çıplak demişlerdi. Buyurun iki baldırı çıplak nerelere geldik. Hepimizin oturup düşünmesi lazım, hepimizin sorumlukları var. Ama birileri doğruları konuşması lazım” diye konuştu.
 
Türkiye’de Siyasi Ahlak yasasının da çıkması gerektiğini savunan CHP Lideri, bütün demokrasiler bu yasanın bulunduğunu ve bunu halkın talep etmesi gerektiğini söyledi.
 
Kılıçadaroğlu konuşmasının ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Sorulara cevap veren Kılıçdaroğlu, Büyükşehir yasasıyla ilgili bir soruya, “Biz Büyükşehire karşı değiliz. Bizde sadece belde belediyelerinin kapatılmasına karşıyız. Oralarda referandum yapılması gerekirdi. Bizde bu şartın gereği için olayı bu bağlamda Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz” diye cevap verdi

"BÖCEK ARAMASI YAPTIRDI MI?"
 
‘Evinizde böcek araması yaptırdınız mı?’ sorusunu da cevaplayan Kılıçdaroğlu, “Hayır yapmıyorum, zaten dinleyen dinliyor. Gizlimiz saklımız da yok zaten” dedi. ‘CHP neden hep muhalefet yapıyor’ sorusuna ‘güzel bir soru’ diyen Kılıçdaroğlu, demokrasilerde iktidar ve muhalefetin olduğunu bu nedenle muhalefetin görevinin demokrasilerde iktidardan daha önemli olduğunu söyledi. CHP’nin her zaman muhalefet olmasının sorumlusunun kendileri olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Yeteri kadar halka gitmedik, merhaba demedik, elini sıkmadık, derdin nedir diye sormadık sadece oturduk bize oy verin dedik. Şimdi halka gidiyoruz, ellerini sıkıyoruz, dertlerini soruyoruz ve onlarla iç içeyiz. Nerede bir olay olsa artık CHP orada” diye konuştu.
 
Kendisine yöneltilen bir soruda AVM’ler hakkında konuşan Kılıçdaroğlu eski AKP’li bakan Ali Coşkun hakkında ortaya bir iddia attı. Coşkun’un büyük alışveriş merkezleri ile ilgili olarak AVM’lerin kentin dışına gitmesi ile ilgili kanun tasarısı hazırladığı ve bir sonraki dönem aday gösterilmediğini söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, büyük alışveriş merkezlerin kentin içerinde yapılmasının doğru olmadığını sözlerine ekledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com