Kılıçdaroğlu: Davutoğlu’nun ağlaması mizansen

Kılıçdaroğlu: Davutoğlu’nun ağlaması mizansen
Dışişleri Bakanı'nın Gazze'de ağlarken çekilen görüntülerinin mizansen olduğunu öne süren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Gazze'ye gideceğine bir şehit anasına ya da Uludere annelerine sarılsaydın" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında partisine seslendi.
 
CHP lideri, Suriye politikası nedeniyle eleştirdiği hükümete Davutoğlu üzerinden yüklendi.
 
Türkiye'ye getirilecek Patriot füzeleri nedeniyle Başbakan Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, "'Füze talebimiz' olmadı dedi. Sonra 'Tetiği bizde olacak' dediler. Hepsi yalan çıktı" dedi.
 
Kaç Patriot'un geleceğini sadece NATO'nun bildiğini dile getiren CHP Lideri, "Hükümete sormak gerek Suriye'den veya başka ülkeden Türkiye'le balistik füze tehdidi oldu mu? Neden sadece Türkiye'ye füzeler konuşlandırılıyor" diye konuştu.
 
Füzelerin Kürecik İstasyonu'nu korumak için gönderildiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, bu istasyondan da İsrail'e bilgi paylaşıldığını kaydetti.
 
Başbakan'ın "Türkiye bir NATO toprağıdır" sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, "Sözleşmede böyle bir madde yokken nasıl kullanırsın? ‘Yanlış söyledim’ diyeceksin. Bu dış politika bizi açmazlara götürür" diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan'ın uluslararası arenada alay konusu olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, "Eskiden Ortadoğu’da bir sorun olduğu zaman gelip kapımızı çalarlardı. Şimdi taraf tutan bir Türkiye var. En yakın müttefiklerimiz bile Türkiye’yi dışladı" dedi.
 
Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun Gazze'de ağlarken çekilen fotoğrafın yapmacık bir fotoğraf olduğunu belirterek, "Türkiye'de binlerce şehit anası var. Onlara sarılıp ağlasaydın. Burada Uludere’den gelen analar var onlara sarılıp ağlasaydın" şeklinde konuştu.
 
Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
'DAVUTOĞLU'NU GÖREVDEN AL'
 
"Bizim gazeteler de manşete çıkartıyor. Gazze'deki ateşkesin gizli mimarı Erdoğan’dır. Bizim insanımız bunları yemez. Ortadoğu’nun hiçbir ülkesi bunlara güvenmiyor.
 
Erdoğan’a tavsiyem var. Türkiye’yi bu hale getiren senin çapsız Dışişleri Bakanı'ndır. Ortadoğu bataklığına sürükleyen senin bakanındır. Onu alacaksın bakanlıktan onun yerine herhangi bir AKP’liyi getireceksin daha başarılı olur." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com