Kılıçdaroğlu: "Dindar değil din tüccarısın"

Kılıçdaroğlu: "Dindar değil din tüccarısın"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu...

CHP lideri Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan'a, 'Daha soykırım yasasının mürekkebi kurumadan, Fransa'ya tavizler vermeye başladınız. Seni gidi mösyö!' sözleriyle yüklendi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın din tüccarlığı yaptığını söyleyerek, "Haramla helal arasında fark gözetmeyen, kul hakkını vermeyen adamdan dindar olmaz. Sen bu milletin fitresiyle, zekâtıyla, kurban parasıyla yolsuzluk yapanlara önce bir hesap sor bakalım. Kusura bakma sen dindar değil, din tüccarısın" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından bazı satır başları şöyle:


DENİZ FENERİ

"Koskoca bir devlet. Bakanlar Kurulu görevini bırakmış savcılarla ulaşmış. Savcılar hırsızın peşinde, bakanlar da savcıların...

Almanya'da yargılandılar. Bunlar piyon asıl failler Türkiye'de dediler. Şimdi gördük, asıl failler savcılar. Sizin neyinize adalet!

Başbakan'ın dava arkadaşlarını önce savcıların elinden aldılar, sonra da savcılar hakkında hapis cezasıyla dava açtılar. Hukuk camiasına gözdağı vermek demektir. İbret-i âlem için ayağınızı denk alın diyorlar. Onun için hâkimlere savcılara sesleniyorum: Adaletin üstünlüğüne olan inancınızı sarsmayın!

Sayın Başbakan'ın yakın arkadaşlarına hırsızlık yapma izni vermek demektir. Yüzyılın yolsuzluğu, yüzyılın skandalına dönüştü.

Ey hırsızlar... Eğer başınıza birşey gelmeden önce Sayın Başbakanla irtibata geçin ki kimse size dokunamasın.

Başbakan'a ulaşamazsanız, dert etmeyin köstebek bir bakan var. Ona ulaşın işinizi görün. Kimse size dokunmaz.

TUTUKLU VEKİLLER

Sayın Arınç, birkaç kez açıklama yaptı ve samimi olarak bunları söylüyorum dedi. Arınç, daha önce RTÜK başkanı o görevde durmasın demişti. Ama başkan sırtını Erdoğan'a dayamıştı. Sayın Arınç'a soruyorum: Deniz Feneri savcılarının başına gelenler sizin vicdanınızı rahatsız etmiyor mu?

Ne diyelim yazıklar olsun. Yazıklar olsun bu kabineye!

KATSAYI DÜZENLEMESİ

Başbakan'ın bir CHP takıntısı var. 'En son katsayı düzenlemesini bir kez daha Danıştay'a götürdüler. Niye imam hatiplerden rahatsız oluyorsunuz. Dindar nesiller yetişmesin mi istiyorsunuz" diyor.

Danıştay'a CHP'nin değil de iki kişinin başvuru yaptığını bilmemesine imkân yok. Bir başbakana yalan söylemek yakışır mı? O koltukta oturuyorsun. Bu benim onuruma dokunuyor. Yalan söylemek ancak sana yakışır.

Başbakan'a soruyorum: Diyorsunuz ki dindar olmayan bir nesil olmasın istiyorsunuz diyorsunuz. Siz gelmeden önceki nesil dinsiz miydi?

Bu ölçüyü, bu yetkiyi sana kim verdi? Sen nasıl insanlara 'sen dindarsın', 'sen dindar değilsin' diyebilirsin. Bu şirk değil midir?

İmam Hatip Okullarını, İlahiyat Fakültelerini, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kuran CHP'dir. Sen kim oluyorsun da iftira atıyorsun.

İnsaf! Bu memleketi niye bölüyorsunuz. Din üzerinden oy toplanmaz. Din üzerinden oy topluyorsanız o oyların hepsi size haramdır.

‘SEN DİNDAR DEĞİLSİN’

Müslüman ülkeler bir mezhep çatışmasının içine sürükleniyor. Şimdi sen kalkmışsın, İslam coğrafyasına mezhep çatışması getiren siyasi projenin taşeronluğunu yapıyorsun.

Haramla helal arasında fark gözetmeyen, kul hakkını vermeyen adamdan dindar olmaz. Sen bu milletin fitresiyle, zekâtıyla, kurban parasıyla yolsuzluk yapanlara önce bir hesap sor bakalım.

Irak'ta Müslümanlar öldüğünde sesin çıkması. Haksızlık karşısında dilin tutuldu. Kaddafi linç edilirken alkış tuttun. Kusura bakma sen dindar değil, din tüccarısın.

‘SENİ GİDİ MÖSYÖ!’

Daha soykırım yasasının mürekkebi kurumadan, Fransa'ya tavizler vermeye başladınız.

Seni gidi mösyö!

ULUDERE OLAYI

34 yurttaşımız öldü. Neden korkuyorsun? İstihbaratı şuradan aldım de. Diyemiyor. Kandırıldıysan söyle. Tuzağa düştük de. Söyleyemiyor. Sen yabancı devletlerden aldın bu istihbaratı. Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarlarını savunacak en son başbakansın. AKP milletvekili 'ben görüntüleri izledim. onlar kaçakçıydı' diyor. Madem o izliyor. Verin TV'lere de yayınlasınlar.

VAN DEPREMİ

Van’da Ekim’de deprem oldu. Yarın 1 Şubat. Konteyner yalanı ortaya çıktı.

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti konteyner yapmaktan aciz mi? İnsanlar çadırda kalıyor. Acizlik Türkiye Cumhuriyeti’nde değil, ülkeyi yönetenlerde." (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com