Kılıçdaroğlu: ”Erdoğan İçin de Fezleke Bekliyoruz!"

Kılıçdaroğlu: ”Erdoğan İçin de Fezleke Bekliyoruz!"
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup toplantısında konuştu. Havuzcu iş adamlarının borçlarına hazine garantisi verilmesine tepki gösterdi.

Eski bakanlarla ilgili fezlekelerin Meclis'e haftaya Pazartesi geleceğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'la ilgili fezleke de bekliyoruz" dedi. 

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının satırbaşları...

HAZİNE GARANTİSİ, "İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAK"

Şimdi yeni bir şey çıktı büyük ihaleler karşılığında devlet, ihaleyi alan şirketlerin  borçlarını üstlenecek. Neden, mali disiplin kaldırıldı. 2001 krizi öncesi bile böyle uygulama yoktu. Bankalar kredi vermeyince, araya AKP giriyor, 'onun borçlarını ben üstleniyorum verin' diyor. Tüyü bitmememiş yetimin hakkını kime veriyorsun? Borç üstlenim antlaşması imzalıyorlar... Kiminle borç üstlenim antlaşması  imzaladığını, kime ne kadar garanti verileceğini kimse bilmeyecek. Bunun adı 'ihaleye fesat karıştırmaktır'. 

Eğer benim bankalardan alacağım borca, krediye hazine kefil olacaksa, baştan söylemeliydi, belki ben de o ihaleye girerdim. İhale yasasını tam 32,  ihale mevzuatını 100'ün üzerinde değiştirdiler. Bir özel bankanın çalışması var; 53 milyar dolara ulaşabilir bu şekilde bir borç üstleniminin tutarı diyorlar. 

HALKIN HABERİ OLMASIN DİYE FEZLEKELERİ, PAZARTESİ GETİRİYORLAR

Haftaya parlamentoya fezlekeler gelecek. Fezlekeler görüşülecek ama günü Pazartesi olarak seçmişler. Neden, Pazartesi günü Meclis Televizyonu yayın yapmıyor. Hani siz korkmuyordunuz? Halk bilmesin, öğrenmesin diye. 

Ne diyordu bir danışmanı, Meclis Tv'yi kapattık, siz altyazı geçiyorsunuz... Ama biz bütün görüşmeleri aktaracağız, görüntü ise görüntü, ses ise ses, hesabını soracağız. Dört bakan nasıl rüşvet aldı, ne karşılığında aldı, ne kadar aldı, hepsini göreceğiz.

ERDOĞANLA DA İLGİLİ FEZLEKE BEKLİYORUZ

Erdoğan'la da ilgili bir fezleke bekliyoruz. Paraları sıfırlamak için oğluna talimat veriyor, kalanı ile villa aldırıyor. Dürüst, namuslu, yürekli, korkmayan, cesur bir savcı arıyoruz. 

Adana ve İzmir, onların da fezlekesi gelecek... Siyaseti, pislikten arındırmak, cesur savcıların görevidir. Ne diyordu İnönü, "namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmak zorundadır". İstedikleri kadar yasaklansınlar Meclis TV 'yi.  Biz bunu kamuoyuna taşıyacağız.  

CEMAATLE İŞ BİRLİĞİ YAPMIYORUZ

Erdoğan, bizi eleştiriyor, 'Cemaatle iş birliği yapıyorsun' diye. Çok açık net çağrı yapıyorum, şerefin varsa ispat edersin!

Kendisi ne diyordu. "Ne istediniz de yapmadık!" Şimdi niye bizi suçluyorsun. Ne istediler, neler verdin sen, onu çık bir anlat bakalım. 

SEN BU KASETLERİ NEREDEN BİLİYORSUN?

'Bunların elinde şantaj kaseti var 'diyor. 'Benim, Cumhurbaşkanı'nın, Genelkurmay Başkanının... ' Sen bu kasetleri nereden biliyorsun?  Adım gibi biliyorum, o şantaj kasetlerini gözlüğünü takarak, nasıl işlediğini de biliyorum. O kasetler niye önüne geldi, kiminle birlikte izledin? Açık sorular soruyorum, senden de adam gibi yanıt bekliyorum. 

MİT YASASI AYM"YE...

MİT Yasasını, Anayasa mahkemesi'ne götüreceğiz. 

FENERBAHÇE'Yİ KUTLUYORUM AMA...

Fenerbahçe şampiyon oldu. Kutluyoruz.  Aziz Başkan'ın  sıkıntı içinde olduğunu da biliyoruz. Kişiler yargılanacaksa, bağımsız ve tarafsız mahkemelerde yargılanır, ama siz iktidarın arka bahçesi olan mahkemelerde yargılansanız, o yargılamalar eleştirilir. 

(BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com