Kılıçdaroğlu: Erdoğan yüreksiz

Kılıçdaroğlu: Erdoğan yüreksiz
Erdoğan ve Davutoğlu'nun hedefi haline gelen Kılıçdaroğlu, hükümeti yine bombaladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hükümete yönelik sözleri sertleşiyor! İsrail'e yönelik yaptırımlarda Erdoğan'ı yüreksiz davranmakla suçlayan Kılıçdaroğlu, tutuklu gazetecilerle ilgili yargı kararlarını ise sert sözlerle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, Kuşadası'nda, eski adalet bakanlarından Mahmut Esat Bozkurt adına yaptırılan heykel ve parkın açılışını gerçekleştirdi.

Mahmut Esat Bozkurt'un, Türkiye'de adaleti, hukukun üstünlüğünü getiren ilk Adalet

CHP liderininin BM'nin Mavi Marmara raporuyla ilgili hükümeti suçlayan sözleri Erdoğan'ın ardından Davutoğlu'nun da tepkisini çekti. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun İsrail gibi konuştuğunu iddia etti.

Bakanı olduğunu, Bozkurt'un döneminde çıkan yasalarda bugün özlem duydukları genel evrensel hukukun görüldüğünü dile getiren Kılıçdaroğlu, tutuklu milletvekillerinin durumunun büyük hukuksuzluk olduğunu savundu.

TUTUKLU GAZETECİLERİN DURUMU

Basılmamış kitabın imhasının olduğu bir ülkede adaletin her zamankinden daha fazla sorgulanması gerektiğini, bunun adalet olamayacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, herkes için adalet olması gerektiğini ifade etti. Tutuklu gazetecilerle ilgili yargı kararlarını da eleştiren CHP lideri, hükümetin parlemantoyu saf dışı bıraktığını söyledi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Gazeteci alacaksınız içeriye. Hapse atacaksınız. Davasına, mahkemesine gizli kararı koyacaksınız. Onun avukatı bile niye tutuklandığını bilmeyecek ve siz bunun adına adalet diyeceksiniz. Buna, ileri demokrasi diyeceksiniz. O demokrasi ileri değil, toplumu geriye götüren demokrasidir. O demokrasinin adı Recep Tayyip Erdoğan demokrasisidir ve çağ dışıdır. O demokrasi anlayışı parlamentoyu saf dışı bırakan anlayıştır.''

İSRAİL'E YAPTIRIMLAR

Mavi Marmara gemisi baskınına da değinen Kılıçdaroğlu, bu gemiye İsrail askerlerinin yaptığı saldırı sonucunda hayatını kaybedenleri anımsatarak, şunları kaydetti:

''Bizim insanlarımız öldü. Hepsinin kanı yerde kaldı. Usulen bağırıyorlar. 'İsrail'e şunu yapacağız, bunu yapacağız'. Hiçbir şey yapamazsın sen. Senin yapabilmen için önce sende yürek lazım. Efendim neymiş 'Askeri anlaşmaları askıya aldık'. Zaten onlar askıdaydı. Peki sormak lazım; bu füze kalkanını kim için getirdin Türkiye'ye? İsrail'in güvenliğini sağlamak için. Milleti de yanıltmak için 'İsrail'e kafa tutuyorum' diyorsun. Şimdi kalkmışsın efelik satıyorsun. O efeliği sana bırakmayacağız hiç meraklanma. Biz senin ne mal olduğunu bu ülkeye anlatacağız.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com