Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a meydan okudu!

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a meydan okudu!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM'de Bütçe Görüşmeleri sırasında konuşma yaptı

2014 yılı merkezi yönetim bütçe kanunu tasarısı görüşmeleri sırasında TBMM'de konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başbakan'a hodri meydan diyorum. Onun ve benim katılacağım sadece ekonomi konularının konuşulacağı bir televizyon programına davet ediyorum kendisini" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2014 yılı bütçe görüşmeleri sırasında TBMM'de konuşma yaptı.  Sayıştay raporlarının TBMM'ye gelmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Sayıştay raporları, TBMM'ye gelsin dedik. Bu duyurumuz maalesef yayınlanmadı. Hükümetten korktular. Sayın Başbakan ürkermiş, kızarmış. Sayıştay raporları TBMM'ye gelmek zorundadır. Hesap vermek bir iktidar için onurdur. Namuslu bir görevdir. Ama siz hesap vermekten korkan bir hükümeti destekleyeceksiniz en büyük endişem bu. Hesap vermeyen bir hükümet, yolsuzluklara bulaşmış hükümet demektir" dedi.TİKA, Tunas'a TOMA, kelepçe göndermiş,

Hükümeti halkı aldatmak konusunda takdir ediyorum! Hükümet halkı aldatmak konusunda çok becerikli.
Açık çek veriyorum Sayın Başbakan arzu ederse bu parlamentoda ekonomiyi konuşabiliriz.
Narenciye üreticisi gelsin bu kürsüden konuşsun ben de mutlu olacağım. Çifçiye dünyanın en pahalı akaryakıtın satıyorsun.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kılıçdaroğlu'nun çiftçinin durumunu anlatmasından rahatsız olarak hükümet sıralarından Kılıçdaroğlu'na laf attı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek de Bakar Eker'i uyardı.

SEN BU ÜLKEYE SAMAN İTHAL EDEN BAKANSIN

Kılıçdaroğlu, Mehdi Eker'e dönerek "Sen oradan laf atma sen bu ülkeye saman ithal eden bakansın saman. Kalkmışsın orada konuşuyorsun" dedi.

Törenle icra dairesi açan bir hükümetsiniz ne diyeyim ben size. Vatandaşın boğazını sıkmak için icra dairesi açıyorlar sonra da bakanlar gelip törenle açıyorlar. İcra dairelerinin sayısı ikiye katlandı.

EN ZENGİN SİYASETÇİ OLDUN

Ne diyordu 'yırtık ayakkabı ile siyasete girdik' diyordu (Erdoğan'a) , şimdi ne oldu dünyanın en zengin siyasetçilerinden biri.

Benim kazançlarımın tamamı kendi internet sitemde, tamamını kendi alın terim ile kazandım.

KILIÇDAROĞLU'NDAN KESİN HESAP KOMİSYONU ÖNERİSİ

Bu parlamentoya kesin hesap komisyonu gerekiyor. Bizim düşüncemiz şu, kesin hesap komisyonu kurulmalı başkanlığı da muhalefet partisine verilmeli.

BEŞ YAŞINDA Kİ ÇOCUĞU OKULA GÖNDERDİN

Yüreğinde insan sevgisi olan, vicdan sevgisi olan bir insan 5 yaşındaki çocukları için rapor alan annelere dönerek "sizin çocuklarınız gerizekalı" diye suçlar mı? Erdoğan birazdan bu kürsüye gelecek bütün annelerden özür dilemesi gerekiyor.

5 tane ayrı Milli Eğitim Bakanı değiştirdiniz her biri ayrı telden çalıyor. Yazık değil mi o annelere sabahın köründe 5 yaşındaki çocuklarını okullara gönderiyorlar.

Başbakan gittiği illerde sıkıyönetim ilan ediyor.
Başbakan parlamentoya bile 150 koruma ile geliyor. Bence bakanları dışarı çıkartın korumalarla beraber oturun.

Kenan Evren bile böyle yapmadı. İstihbarat ile devlet yönetilmez. Devleti yönetecek insanın kalbinde önce insan sevgisi olmalı.

GEZİ HATIRLATMASI

O çocukların çadırlarını yaktınız. Ne oldu o çocuklar mizahla Erdoğan'ın fiyakasını çizdi.

O gençler idam sehpahalarından geçtiler yılmadılar, işkencelerden geçtiler yılmadılar senin TOMA'larından mı korkacaklar? Korkan kim? Burada oturan Başbakan.

O POLİS SİZİN YÜZÜNÜZDEN ÖLDÜ

Mala acıdığın kadar birazda cana acısan ne olur. 14 yaşındaki Berkin hala yoğun bakımda Beyefendinin derdi ne hala seramikler.

Kaç cuma geçti neden o görüntüler hala ortaya çıkmadı. (Bezmi Alem Valide Sultan Camii)

2004 MGK BİLDİRİSİ

'Elimde belge var açıklarsam deprem olur' diyorsun. Gördük senin belgelerini.

Erbakan'a 'neden dik durmadın' diyordun. Tıpış tıpış gittin imzaladın.

Şimdi ne oluyor gazeteye (Taraf) ve gazeteciye (Mehmet Barunsu) suç duyurusunda bulunuyorlar. Belge veren suçludur ama yayınlayan suçlu değildir. Bugüne kadar hiç bir gazeteci yayınladığı belge dolayısıyla hapise girmemiştir. Ama sizin dönemizde girebilir.
28 Şubat kararları yayınlandığında neden şikayetçi olmadınız?

Türkiye'yi yarı-açık cezaevine çevirdiniz. Mahkemeden sahte isimlerle gazetecileri dinlediniz.

Sayın Başbakana son olarak şunu sormak istiyorum "2013 Ankara'da doğalgazı hangi gerekçe ile karneye bağladınız?"

Suriye, Mısır, Irak ve İran'la kavgalıyız.

SURİYE'YE GİDEN SİLAH DOLU TIR

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne yasa dışı unsurlara silah sağlamak düşer mi? Suriye'de akan her damla kanın sorumlusu bu hükümettir. El Kaide ile neden işbirliği yapıyorsunuz?(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com