Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın açıklamaları demokrasiye saldırı

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın açıklamaları demokrasiye saldırı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK Toplantısı sonrasında Erdoğan’ın “kuvvetler ayrılığı” çıkışına yönelik çok sert konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Başbakan’ın bu çıkışı demokrasinin özüne yönelik bir saldırıdır” dedi.
 
İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:
 
"Ülkede demokrasi ve özgürlüğü ben getireceğim diye yola çıktı. Sayın başbakan bırakın başbakan olmayı milletvekili bile olamıyordu onun önündeki engelleri kaldıran CHP’dir. Demokrasinin önündeki engelleri kaldıran parti CHP’dir.

"BÖYLE BİR ANLAYIŞ OLABİLİR Mİ?"

 Şimdi geldiğimiz noktada Başbakan demokrasiden şikayet ediyor. Ben iş yapacağım demokrasi benim önümde engel. Bu açıklamayı yapan Başbakan, başbakanlık yapamaz. Halkına, demokrasi ve özgürlükten söz edemez.  O artık kendi saltanatını kurmak isteyen bir başbakan oldu. Nasıl siz demokrasiden güçler ayrılığı ilkesinden şikayet edersiniz. Böyle bir anlayış olabilir mi?

"BİR İNSAN DEMOKRASİDEN BU KADAR MI HABERSİZ OLUR"
 
Bir başbakan iktidardayken başarısızlığının nedeninin demokrasiye bağlıyorsa orada bir utanç vardır. Bir insanın demokrasiden bu kadar habersiz olduğuna ilk kez tanık oluyorum. Her rejimde  iktidar vardır, ama sadece demokrasilerde iktidarla beraber muhalefette vardır. Bizim adımız belli ana muhalefet partisi. Protokoldeki adımız da bu.

"BİR BAŞBAKAN BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPAMAZ"
 
 Başbakan’ın bu açıklaması sıradan bir açıklama değildir. Başbakan’ın bu açıklamaları demokrasinin özüne yönelik bir saldırıdır. Bir başbakan böyle bir açıklama yapamaz.

"NE ERDOĞAN'IN NE YANDAŞLARININ GÜCÜ YETMEZ"
 
Ne Recep Tayyip Erdoğan’ın, ne yandaşlarının gücü yetmez demokrasi savaşı yapmamıza. Utanç verici bir tabloyla karşı karşıyayız. Her yurttaşın her aydının kaygısını dile getirmesi lazım. Adalet herkese lazımdır.
 
Demokrasiye, adalete, özgürlüklere sahip çıkınız. Bütün yurttaşlara sesleniyorum.
 
Demokrasi aynı zamanda eleştiriye tahammül etme rejimidir." (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com