Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın gücü yetmez!

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın gücü yetmez!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “1940’ların Almanya’sını 2013’lerin Türkiye’sinde yaşamak istemiyoruz. Biz kendi ülkemizde demokrasi ve özgürlük istiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın özgürlükleri ve demokrasiyi kesmeye gücü yetmez” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, partisinin “Özgürlük ve Demokrasi” mitingi nedeniyle İstanbul’a hareketinden önce Esenboğa Havaalanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Taksim Gezi Parkı olaylarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, polisin sert müdahalesini ve medyayı eleştirdi. Medyanın halkın tepkilerini göstermediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Nasıl bir medyadır bu? Amerika’dan bile eleştiri geliyor. Akıl var, mantık var. Halkın sesine kulak tıkayan bir medya olabilir mi? Vatandaş isyan ediyor, ağacına sahip çıkıyor. 76 yaşındaki bir kadının haykırışını acaba medya neden görmezden geliyor? On binler itiraz ediyor. Diktatöre, baskıya itiraz ediyorlar. Özgürlük istiyorlar, demokrasi istiyorlar” dedi.
 
 “ONUN İKTİDARI CÜRÜMÜ KADAR”
 
Kendisinin de özgülük ve demokrasi için İstanbul’a gittiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Recep Tayyip Erdoğan’ın gücü yetmez buna. ‘İktidar oldum, her şeyi yapacağım’ anlamına gelmez bu. Onun iktidarı kendi cürümü kadardır” diye konuştu.
 
CHP Lideri, yurtdışındaki Türk vatandaşlarının da destek eylemleri yaptıklarının hatırlatılması üzerinde de şöyle konuştu:
 
“Gayet doğal. Buradaki baskıyı onlar da hissediyorlar. Buradaki polis terörünü onlar da hissediyorlar. Türkiye’de siz bir polis devleti olduğunu yeni mi fark ediyorsunuz? Recep Tayyip Erdoğan, ‘ne dersem o gerçekleşir’ diyor. Bunun adı 1940’lı yıllarda Hitler’e doğruydu. Şimdi ‘Recep Tayyip Erdoğan’a doğru. Erdoğan bir şey söyler her şey gerçekleşir, Erdoğan bir şey söyler AKP milletvekilleri kanun teklifi verirler. 1940’ların Almanya’sını 2013’lerin Türkiye’sinde yaşamak istemiyoruz. Biz kendi ülkemizde demokrasi ve özgürlük istiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın özgürlükleri ve demokrasiyi kesmeye gücü yetmez.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com