Kılıçdaroğlu Filistin’e gidiyor

Kılıçdaroğlu Filistin’e gidiyor
Irak'tan davet alan Kılıçdaroğlu, Filistin'e de gidiyor.

Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın uçağının sokulmadığı Irak’tan davet alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Irak’tan önce Filistin’e gidecek.

Yön Radyo’da katıldığı programda güncel konularla ilgili soruları yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Filistin’e gideceğini ardından da diğer bölge ülkelerini ziyaret edeceğini söyledi.

Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın Irak’a alınmadığı için uçağının Kayseri’ye inmek zorunda kaldığını hatırlatan Tekin şöyle konuştu:

“Sayın Başbakan bize sınır koymuştu. Sivas’ın ötesine geçemiyorlar diye. Enerji bakanı Irak’a gidemedi. Kayseri’ye inmek zorunda kaldı. Bundan sonra AKP’nin sınırı Kayseri. Bütün Ortadoğu ülkelerinden Irak, İran, Mısır başta olmak üzere , Sayın Genel Başkanımıza davetler geliyor. Önümüzdeki ödemde Irak’a, da Mısır’a da gidecek ama büyük olasılıkla önce Filistin’e gidecek. İlk kez sizinle paylaşıyorum. Sayın Kılıçdaroğlu, Filistin’e, Gazze’ye gidecek.”

Ziyaret tarihinin henüz tam kesinleşmediğini ifade eden Gürsel tekin, “Yakın zaman içinde olacak, bu ziyaret. Sayın Başbakan da iki yıldır Gazze’ye gideceğim diyor ama gidemedi. Bekliyoruz, biz de…”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com