Kılıçdaroğlu grubuna sesleniyor! (Canlı)

Kılıçdaroğlu grubuna sesleniyor! (Canlı)
CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor.
 
İşte o açıklamalardan bazı satırbaşları:
 
Her sorun çözümü kolay değildir. Siyasetçinin görevi zor olanı çözmektir. Bazı sorunlar vardır ama bilerek çözülmez onlar. Siyasi kurumları önce özgürlükleri dikkate almak zorundadır.
 
Siyasetçi sorunlara çare üreten kişidir. Günlük sorunların altında ezilen değil. Onlara çözüm üretendir. Siyaset kurumuna duyulan güven sıfırlanıyorsa, o ülkede sorunlar çözülmez. geldiğimiz nokta bu noktadır.
 
Gencecik fidanları toprağa verdiğimiz sorun mağlesef çözülmüyor. Onu ona bunu buna kıurdırarak siyaset yapılmaz. Toplumu bir arada nasıl tutbiliriz demelidir siyaset. Siyasetin dili şiddetin odağı olursa sorunlar çözülmez. 2 gün önce 27 askerimizi toprağa verdik.
 
Analar o çocukları hangi amaçla büyüttüler. Askere gidecek, gelecek, evlendireceğim. Yaşlanınca bana bir bardak su verecek diye umutları vardı o annenin. 17 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum.
 
Nerdeyse her grup toplantısında baş sağlığı dileklerimiz var. Bir toplum bu kadar büyük acılar yaşamamalı. Bunun sorumlusu bu ülkeyi yönetenlerdir.
 
17 gencimizi toprağa verdik. Adım gibi eminim bu kavganın kazananı olmaz. Kardeş kanının döküldüğü bir yerde kjimse başarıya ulaşamaz. Yeni bir iklime ihtiyacımız var. Kavgasız, tasasız... Sorun şu biz bu lanet çemberinden ne zaman nasıl kurtulacağız. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com