Kılıçdaroğlu grubuna sesleniyor! (Canlı)

Kılıçdaroğlu grubuna sesleniyor! (Canlı)
CHP lideri Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor...

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

Bizimle aynı idari yapıya sahip olan Fransa'da 36 bin 500 belediye var. Ama orada kimse çıkıp da bunlar çok demiyor. Siz bir belediyeyi kapatabilirsiniz ama önce oradaki halka soracaksınız.
 
Avrupa yerel yönetimler sözleşmesi de bunu gerektiriyor. İline gelince halk diyeceksin işine gelmeyince demeyeceksin.
 
Kaldı ki biz yeni büyükşehirlere karşı değiliz.
 
Kocaeli ve İstanbul'u örnek gösteriyorlar ama Konya'nın geliri İstanbul'un 20'de biri kadar. Ama Konya İstanbul'un 7 katı büyük toprağa sahip. Biz Konya'nın da gelirini arttır diyoruz. Belediye Başkanı adam gibi bütün Konya'ya hizmet etsin. Ama hayır diyor ben aldığım oya bakarım ona göre hizmet veririm diyor. Buna yasa çıkarmak denmez kumpas kurmak denir.
 
Halka sormadan elinden belediyesini alıyorsunuz. Buna demokrasi mi diyorsunuz.
 
Biz ne yaptık? Yerel yönetimlerde referandum yaptık. 300 binden fazla insan oy kullandı. İnsanlar belediyelerimiz kapanmasın dediler.
 
Referandum yaptığımız belediyeler içinde AKP'li MHP'li ve BDP'li olanlar da var. Hiç ayrım yapmadık.
 
Demokrasinin gereğini yapmak varken halkın söylediğine kulak tıkayıp ben bildiğimiz yaparım demek acaba demokrasiyle bağdaşıyor mu?
 
AKP'ye oy verirseniz sonunuz budur. CHP'ye oy veririseniz o belediyelerin tümünü yeniden açacağız. Şimdi bekliyoruz. Yasa Cumhurbaşkanı'na gitti hep beraber bekliyoruz. Bana umutlu musun diye sorarsanız hayır derim ama bekliyoruz.

Cüneyt Ünal'ı getirdik ama yüreğinde kin olanlar ise bunu anlamıyor bir gazetecinin Suriye zindanlarından kurtarılması seni niye rahatsız ediyor.
 
İnsani duygularımız olduğu için biz gidip aldık. İnsani duygularımız olduğu için o serbest bırakıldı.
 
Bu zavallılar, insanlıktan, sevgiden nasibini almamış. Söylediği lafları da yapay olarak söyleyenler. Neymiş, 'Yaradanı yaradandan ötürü severmiş' sevsene! Yüreğinde kin olan bir insanın topluma vereceği birşey yoktur.
 
Sen topluma kin aşılıyorsun. Gençlere ne diyordu, "Kininizi unutmayın" Vah zavallı adamcağız vah, sana ne diyeceğimi bilemiyorum.
 
-Bir ülkenin sağduyusu öfkeye yenilirse olmaz. Biz o zaman görürüz ki terör hedefine ulaşmıştır. Akılcı olmak zorundayız. Aklı öfkenin önüne koymak zorundayız. Siyasetçi önyargı ve kin ile değil, akıl ve sağduyu ile hareket eder.
 
Öfkeye teslim olan siyasetçi terör sorununu çözemez. Çözümü üretecekken toplumun değer yargıları ile aklı, sağduyuyu harmanlamalı.
 
Öldürmekten başka bir amacı olmayan siyasetçi çözüm olamaz. Öldürmekten başka çözümü olmayan siyasetçi gidip askere yazılmalı. Şehit sayısıyla öldürülen terörist sayasını karşılaştırısanız olmaz.
Siyasetçi oturacak adam gibi çalışma yapacak.  Sorunun kaynağı Hakkari, Şırnak değil. Sorunun kaynağı Ankara, Ankara'daki siyasetçilerdir.
 
'SON BULDUĞU ÇÖZÜM, ELİNDE İPLE GEZİYOR'

 
-10 yıldır iktidarda. Son bulduğu çözüm, elinde iple geziyor. Bir bakan Norveçli katil için diyor, bir diğeri idam gündemde değil diyor. Bu nasıl kabine?
Başbakan'ın kredisi bitmiştir. Camdan okuyor, kürsüden indikten sonra ne söylediğini bilmiyor. Kapasitesi yetmiyor.
 
Bunun vatandaşlar tarafından görülmesini engellemek için elinden gelen herşeyi yapıyor.
 
Benim Ankara'da 29 Ekim'de bayrak taşımamı eleştiriyor. Bana diyor ki yiğitsen bayrağı Hakkari'de salla diyor. O Hakkari'nin dedesinin kanı al bayrağımızda var. O bayrak  74 milyon isnamızın o bayrak. Sen kim oluyorsun da o bayrak üzerinde siyaset yapıyorsun.
 
BAŞBAKAN 2 BİN 400 KORUMA İLE...

Bir Başbakan düşünün Van'a gidiyor 2 bin 400 koruma ile. Hayırlı bir iş için gidiyor. Ev dağıtmaya gidiyor. Sen bu ülkeyi ne hale getirdiğini düşünebiliyor musun. Bir Başbakan bir iline 2 bin 400 koruma ile gidiyorsa, vicdanını soruğuluyor musun acaba?
 
Eğer bir siyasal iktidar sorunları çözme iradesini yitirdiyse artık kendisi ağırlaşan sorunlu bir iktidardır. Bu beylerin hiçbir fatura ödediği yok. Askere gidip şehit düşenler bu ülkenin yoksulları,
 
Mümkün olsa kefenine bile cep dikecek.
 
Tek amacı var ben Cumhurbaşkanı koltuğuna nasıl otururum. Bütün söylemlerinin temel nedeni bu. Bir ülkeyi parçala, böl. Sonra da nasıl Cumhurbaşkanı koltuğuna oturacağını düşün!
 
Gelelim dış politikaya.. Tablo ortada. Hep beraber sıfır sorun demişlerdi, şimdi herkesle kavga halinde. Rahmetli Bülent Ecevit, Irak'ın işgaline karşı çıktı. Gitti Saddam'la görüşüt. Arkasından elli dalavare çevirdiler. O ülkesinin çıkarlarını savunan bir adamdı. O bütün halkların barış içinde yaşamasını savunan bir liderdi. Batanın enerji oyunlarına karşı çıkan bir insandı. Ecevit'i gönderdiler.(CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com