Kılıçdaroğlu: 'Gül benden iyi bilir'

Kılıçdaroğlu: 'Gül benden iyi bilir'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün müdahil olmama durumunu değerlendirdi.Kılıçdaroğlu,' Sayın Cumhurbaşkanı müdahil olmayacaksa, bilgisinin olmadığını söylüyorsa bunun aksini iddia etmek doğru değil' dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Keçiören ilçesindeki evlerinde, sobadan sızan gazdan zehirlenerek yaşamlarını yitiren 2'si çocuk 5 kişinin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, sobadan sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle hayatını kaybeden 5 kişinin yoksul bir aile olduğunu, yakınlarının da çok üzgün olduğunu belirtti. Ailede işsiz kişiler bulunduğunu ve bu kişilere yardım etmeye çalışacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, aileye sabır dilediklerini söyledi.

'GÜL BENDEN İYİ BİLİR'

Kılıçdaroğlu, bir basın mensubunun, "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 28 Şubat süreciyle ilgili 'Ben o dönemin MGK üyesi bakanlarından biri değilim. Dolayısıyla kararda imzam yok. Bakanlar Kurulu'na gelen bir karar da olmadı' diyerek o yüzden müdahil olmamak gibi bir sinyal verdi. Siz nasıl değerlendirirsiniz?" sorusu üzerine, "Sayın Cumhurbaşkanı müdahil olmayacaksa, bilgisinin olmadığını söylüyorsa bunun aksini iddia etmek doğru değil. Kendisi o dönem bakan. Dolayısıyla Bakanlar Kurulu'nda böyle bir olay görüşüldü mü, görüşülmedi mi? Bakanlara özellikle Başbakanlıktan bazı yazıların gittiğini biliyoruz, kendisine böyle bir yazının gidip gitmediğini de bilmiyoruz. Dolayısıyla ayrıntıları sanıyorum o dönem bakanlık yapan Sayın Gül herhalde benden iyi bilir" dedi.

Evden ayrılışında mahalleliler ile de sohbet eden Kılıçdaroğlu, doğalgaza yapılan zamlardan şikayet eden vatandaşlara CHP'nin Aile Sigortası Projesi'ni anlattı. Kılıçdaroğlu, kadınlardan projeye sahip çıkmalarını istedi.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com