Kılıçdaroğlu: 'Haberal'ın tek bir isteği vardı'

Kılıçdaroğlu: 'Haberal'ın tek bir isteği vardı'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Haberal’ın bir isteği vardı, annesini ölmeden evle görmek istiyordu, helallik almak istiyordu. Bir kanun getirdiler yasa teklifi ama çıkarmadılar. Bir insanın annenin en kadar değerli olduğunu bilmemesi mümkün değil. Sayın Başbakan’ın annesi öldüğünde gözyaşlarını tutamadı hepimizi duygulandık. Peki Sayın Haberal’ın annesi anne değil mi?

'YARGIÇLAR SİYASİ OTORİTENİN EMRİNDE'

Sayın Haberal neden hapiste olduğunu bilmediğini söylüyor. Kendisi Meclis’te çalışmak istiyor. Silivri Toplama Kampı’nın olduğu yerde adaletten söz edilemez. Oradaki yargıçlar siyasi otoritenin emrinde olan yargıçlardır.

Silivri Toplama  kampı 21. yy Türkiye’sindeki Nazi toplama kampıdır. Sahte delillerle yargılanıyorlar, avukatlara belge verilmiyor, savunma yapıyorlar yaptıkları savunmadan dolayı mahkum oluyorlar. Adaletin ‘A’sı bile yok. artık adalet arayan vatandaş ya AKP’li milletvekillerine başvuruyor.

'YÜZYILIN SOYGUNU'

Deniz Feneri davasına bir bakın. Böyle bir rezalet 88 yıllık Cumhuriyet tarihinde görülmemiştir. Yüzyılın soygunu diyor Almanlar, asıl failler Türkiye’de deniyor ama asıl failler Recep Tayyip Erdoğan’ın koltuklarının altında. Asıl failler için istenen cezadan daha fazlası soruşturmayı başlatan savcılar için isteniyor. Onlar sadece haram lokma yiyenlerden hesap sormak istediler. Vay sen misin hesap sormak isteyen.

'TALİMATI VEREN HÜKÜMET'

Bazen birilerine kızıyoruz. Öfkeleniyoruz. Bu hafta polis haftası. Aslında en son suçlanacak insanlardır polisler. Biber gazını sıkma talimatını veren hükümet. Onlar sadece verilen talimatı yerine getiriyor.

Biz hakkı ve adalet, savunuyoruz. Polis olması onların haklarını savunmamıza engel değil. onlar pek çok sıkıntıyla karşı karşıya. Haklarını istiyorlar. başbakan seçimlerden sonra polislerin maaşlarını düzelteceğim demişti. Ne oldu. Tıpkı emeklileri kandırdıkları gibi yaptılar.

MERAL OKAY'A RAHMET DİLEDİ

Meral Okay vefat etti. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Meral Okay’la ilk kez, 2002 seçimleri öncesinde siyasete yeni gireceğim zaman Samatya’da yaptığımız bir seçim çalışması sırasına küçük bir alanda tanıştım. Kendisi de bizi dinleyenler arasındaydı. Konuşma bittikten sonra yanına gidip kendisine teşekkür ettim. Daha sonra birkaç yerde daha karşılaştım. Ülkesini seven, senaryoları ses getiren bir sanatçıydı. Bu sanatçının arkasından söylenenleri düşününce utanmadan edemedim.

Vefat etmişse arkasından iyi şeyler söylenir. Nasıl bir kin taşıyorsunuz siz yüreğinizde. Ne noktaya gelmiş bu ülke. Kinin inançla yoğrulduğu bir yerde adalet olmaz. Bizim inancımızın özünde sevgi vardır. İnsana saygı vardır.meral Okay vefat ediyor arkasında kinle bağlantılı söylemler geliyor. Anlamak mümkün değil.

'EN BÜYÜK SANSÜRCÜ BAŞBAKAN ERDOĞAN'

Başbakan İsmet İnönü 2 din kitabını yasakladı diyor. Doğru İsmet İnönü 2 kitabı yasaklamış. Kararnameyi bulduk. İsmet İnönü ki dini siyasete alet etmemeye özen gösteren bir insan.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sansürcüsü Recep Tayyip Erdoğan’dır. Basılmamış kitabı bile yasaklamıştır.

Yasaklanan kitaplardan biri namaz hocası kitabı. İçeriğine baktık. 18. sayfada, namazda okunan dualardan birinin eksik olduğunu görüyoruz. Eğer siz ayeti eksik yazarsanız tahrifat yapmış olursunuz. İnönü bunu görüyor.

'BU KİTAP SANA İMANSIZ DİYOR'

Bu sözde din kitabında 52. sayfada şu var: “Öbür dünyaya imansız gitmemek için üstadının sözünü tutacaksın. Yoksa öbür dünyaya imansız gidersin.”

Şimdi ben Recep Tayyip Erdoğan’a soruyorum, Senin üstadın Erbakan’dı. Sen sözünü tuttun mU tutmadın. İşte bu kitap sana imansız diyor.

Yine bu kitapta, Erkeğin ipekli elbise giymesi öbür dünyaya imansız gider diyor. Erkek bıyığını keserse öbür dünyaya imansız gider diyor. Senin milletvekillerinin arasında kaç tane bıyıksız milletvekili var. Onlar öbür dünyaya imansız mı gidecek? Bu kitabı Diyanet İşleri Başkanlığı’na gönder, “Burada yazılanlara ben de kalıbımı basıyorum” diyorsan bu kitabı yayınla.

'İNÖNÜ KURAN’DA TAHRİFAT YAPAN KİTABI YASAKLADI'

Bir hurafe kitabı. İnönü ne yapmış Kuran ayetlerinde tahrifat yapan kitabı yasaklamış. Bana diyor ya “senin boyunu aşar”, ben tüm bunların senin nereni aştığını çok iyi biliyorum. Senin bilgini de aşar tecrübeni de aşar. Bunun dışında o dönemde 70 farklı namaz hocası kitabı yayınlanıyor ve yasaklanmıyor.

İkinci kitaba geliyorum. Süleyman Dede diye birisi yazmış bunu da yasaklamış İnönü. Süleyman Çelebi’nin mevlidini hepimiz biliriz. Güzel bir sesle okununca herkes huşu içinde dinler. Bu o kitap değil.

Bu kitapta ne var. sayfa 93, “sarımsaklı yemeyi hiç sevmezdi ama ev sahibini kırmayı da hiç sevmezdi.”

Sayfa 103, “Ali baba bunu da beğenmedi, al götür, karpuz dedikleri şey olmalı kütür kütür dedi”
 
Yine aynı kitaptan:“Biraz dünyayı dolaş gönlün gözün açılsın üzüntülerin dağılsın. Dünyayı dolaşırken bir çok şey görürsün yaşamak nasıl şey anlayıp bilirsin.”

'YASAKLARA DA YALANLARA DA KARŞIYIZ'

Bir mevlidi şerifin böylesine tahrif edilmesine senin gönlün razı oluyor mu, İnönü’nün olmamış. Biz yasaklara sonuna kadar karşıyız. Ama biz yalanlara da sonuna kadar karşıyız. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan seni rezil eden o danışmanlarını çağır.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com