'Kılıçdaroğlu Kaset Genel Başkanıdır!'

'Kılıçdaroğlu Kaset Genel Başkanıdır!'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 12 Haziran seçim mitingleri kapsamında İstanbul'un Esenyurt ilçesinde halka seslendi..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Ecevit'in, Kılıçdaroğlu'nu başarısız bir bürokrat olduğu için aday yapmadığını belirterek "Ama sayın Baykal bu oyuna geldi ve sayın Baykal bu oyuna öyle bir geldi ki! Aslında biliyorsunuz sayın Kılıçdaroğlu gerçek manada genel başkan değildir. Sayın Kılıçdaroğlu bir kaset genel başkandır. Skandal kaset. Bununla gelmiştir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 12 Haziran seçim mitingleri kapsamında İstanbul'un Esenyurt ilçesinde halka seslendi. Konuşmasında yeni anayasa vurgusu yapan Erdoğan, "O dönemde ?partimiz devamlı kapatılıyor' diye feryat edenlere gelin bunu engelleyelim dedik. Kimdi onlar? BDP. Gel kardeşim engelleyelim bunu dedik. Meclise gelmediler. Oy vermediler" dedi.

CHP, MHP, BDP BERABER YÜRÜDÜLER
Erdoğan şöyle konuştu: "Ne yazık ki bizim içimizden de bazı arkadaşlar, şimdi onlar MHP'de de biliyorsunuz. Onlar da bu oyuna geldiler ve zaten biliyorsunuz kampanyayı da beraber yürüttüler. CHP, MHP, BDP beraber yürüdüler. Ama milletim onlara sandıkta gerekli dersi verdi. Yüzde 58 ile evet dedi bu pakete. Şimdi milletim diyor ki bu yeterli değil. Anayasanın tamamını değiştirelim."

HALKIN ANLAYACAĞI ANAYASA
"STK'lar, siyasi partiler ve aydınlar yeni anayasa hazırlığı yapıyor. Ama hepsinden öte halkımız hazırlık yapıyor. Şu anda halkımızda bu oturup konuşuluyor. Yeni anayasa halkın tam manası ile anlayacağı dille yazılacak bir anayasa. Daha küçük bir anayasa. Teferruata boğulmayan, tecrübe ile bugüne kadar tüm deneyimleri kapsayan bir anayasa. Bununla beraber inşallah arzu edilen tablo parlamentoda oluşması halinde parlamentoda, halka gidebilme imkanı olursa halka gitmek sureti ile inşallah bu adımı atacağız."

BİZ DEDİK Kİ OLUR
"Dedik ki Sayın Kılıçdaroğlu'nun azabına gazabına bu milleti daha fazla mahkum etmeyelim. Geldik, dedik ki biz hastaneleri birleştireceğiz. Bu CHP ne dedi biliyor musunuz? 'Yapamazsınız'. Mecliste oluyor bunlar. Kılıçdaroğlu da yapamaz diyenlerden. Bunlar tamami ile popülist bir siyaset yaptıkları için işlerine bu geliyor. Biz dedik ki olur."

BAYKAL OYUNA GELDİ
"SSK'yı zarara uğrattı. Baktı ki bu işi artık götüremiyorum. Siyasete girme kararı verdi. Merhum Ecevit'e müracaat etti. Merhum Ecevit ola ki bunun çok başarısız bir bürokrat bildiği için aday yapmadı. Ama sayın Baykal bu oyuna geldi ve sayın Baykal bu oyuna öyle bir geldi ki! Aslında biliyorsunuz sayın Kılıçdaroğlu gerçek manada genel başkan değildir. Sayın Kılıçdaroğlu bir kaset genel başkandır. Skandal kaset. Bununla gelmiştir."

"CHP'nın emekli savcı olan Muğla adayı, iddianamesinde sosyal güvenlik kurumlarındaki yolsuzluğa dikkat çekiyor. Bunu söylüyor. Ben söylemiyorum. Buyrun sayın Kılıçdaroğlu git anlat. Git konuş bakalım ne diyecek sana. Yoksa emekli savcı iddianamesini geri mi alacak."

CHP SİLİVRİ İLE GENEL MERKEZ ARASINA TÜNEL KAZIYOR
"Şu anda biliyorsunuz CHP Genel Merkezi ile Silivri arasına tünel kazıyor. Biz Kanal İstanbul'u hazırlıyoruz. Onlar da o tüp tünelleri hazırlıyorlar. Aradaki fark bu.

SADECE SAHİLLERİN PARTİSİ DEĞİLİZ
"Bizde ayrım yoktur. Sadece sahillerin partisi değiliz. Biz 780 bin kilometrekarenin partisiyiz. Vatan topraklarının partisiyiz. Şu bayrağımızın kırmızı rengi şehit kanlarımızın rengi değil mi? Hilal bizim bağımsızlığımızın ifadesi değil mi? Yıldız şehitlerimizi temsil etmiyor mu? Peki bu niçin birilerini rahatsız ediyor. Soruyorum. Neden? Onun için ne dedik? Tek bayrak dedik. Vatan toprakları üzerinde ameliyat yaptırmayız. Bizde mezhepçilik yok. Meşrepçilik yok. Bizde sadece insan olmak var. insan her şeyin önünde. Devlet arka planda. Devlet insanın hizmetkarıdır. İnsan devletin değil."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com