Kılıçdaroğlu, KKTC heyeti ile görüştü

Kılıçdaroğlu, KKTC heyeti ile görüştü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KKTC Meclis Başkanı Hasan Bozer ve beraberindeki heyetle görüştü.

Kılıçdaroğlu'nun Hasan Bozer ve beraberindeki heyetle gerçekleştirdiği görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu da katıldı.

Görüşmede Kıbrıs konusu ele alınırken, Bozer "Açık ve net konuşacak olursak Kıbrıs konusunda biz artık bu görüşmelerin varacağı noktaya varmasını istiyoruz" dedi.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Avrupa Birliği üyesi olduğuna dikkat çeken Bozer, "Bizim halkımızın artık statüsünün ne olacağını bilme hakkı vardır. Ve bu artık son bulmalı ve bunun adı ne olacaksa olsun" şeklinde konuştu.

Bozer ayrıca Kıbrıs halkını masada tutmaya çalışmanın da bir politika haline haline gelmeye başladığını anlattı.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise, KKTC'nin tanınması noktasında üniversitelerin önemine vurgu yaparak, "Çok sayıda üniversite var. Bunlar biraz daha kurumsal kimlikleri güçlü olan üniteler haline dönüşürse, özellikle bilimsel çalışmalar itibariyle çok daha ses getiren kurumlar haline gelir. Ve bu KKTC'nin saygınlığına büyük ölçüde katkı verir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ayrıca KKTC'nin tanınması noktasında hem Türkiye'den hem de acenteler vasıtasıyla birçok ülkeden turist çekilmesinin de KKTC'nin tanınmasına katkı yapacağını anlattı. (IUK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com