Kılıçdaroğlu konuşuyor (CANLI)

Kılıçdaroğlu konuşuyor (CANLI)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MYK Toplantısı sonrasında açıklama yapıyor.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

Ülkede demokrasi ve özgürlüğü ben getireceğim diye yola çıktı. Sayın başbakan bırakın başbakan olmayı milletvekili bile olamıyordu onun önündeki engelleri kaldıran CHP’dir. Demokrasinin önündeki engelleri kaldıran parti CHP’dir. Şimdi geldiğimiz noktada Başbakan demokrasiden şikayet ediyor. Ben iş yapacağım demokrasi benim önümde engel. Bu açıklamayı yapan Başbakan, başbakanlık yapamaz. Halkına, demokrasi ve özgürlükten söz edemez.  O artık kendi saltanatını kurmak isteyen bir başbakan oldu. Nasıl siz demokrasiden güçler ayrılığı ilkesinden şikayet edersiniz. Böyle bir anlayış olabilir mi?

Bir başbakan iktidardayken başarısızlığının nedeninin demokrasiye bağlıyorsa orada bir utanç vardır. Bir insanın demokrasiden bu kadar habersiz olduğuna ilk kez tanık oluyorum. Her rejimde  iktidar vardır, ama sadece demokrasilerde iktidarla beraber muhalefette vardır. Bizim adımız belli ana muhalefet partisi. Protokoldeki adımız da bu.
 
Başbakan’ın bu açıklaması sıradan bir açıklama değildir. Başbakan’ın bu açıklamaları demokrasinin özüne yönelik bir saldırıdır. Bir başbakan böyle bir açıklama yapamaz.

Ne Recep Tayyip Erdoağn’ın ne yandaşlarının gücü yetmez demokrasi savaşı yapmamıza. Utanç verici bir tabloyla karşı karşıyayız. Her yurttaşın her aydının kaygısını dile getirmesi lazım. Adalet herkese lazımdır.

Demokrasiye, adalete, özgürlüklere sahip çıkınız. Bütün yurttaşlara sesleniyorum.

Demokrasi aynı zamanda eleştiriye tahammül etme rejimidir.(CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com