Kılıçdaroğlu Konya ve Karaman'da Hükümeti Eleştirdi!

Kılıçdaroğlu Konya ve Karaman'da Hükümeti Eleştirdi!
12 Haziran'da halkın önünde iki seçenek olduğunu söyleyen CHP lideri, onurlu bir yaşam için CHP'nin tercih edilmesini istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 12 Haziran seçim mitingleri çerçevesinde dün de Konya ve Karaman'da halkla buluştu. Konya'da Mevlana Müzesi'ni ve şehitliği ziyaret eden Kılıçdaroğlu, mitinglerde özetle şu mesajları verdi:

- USTALIKLA İLGİSİ YOK: Bakın vatandaş yazmış, 'Kötü usta kurban olsun çırağa' Samimi söylüyorum. Bunların ustalıkla filan ilgisi yok. Böyle ustalarla bizim işimiz yok. Usta diyorlar Türkiye rüşvette Avrupa'da birinci lige çıktı. Böyle usta da istemiyoruz böyle çırak da istemiyoruz. Baktığınız zaman bunların ustalıkları da sahte. Kendi işleri için ustalar. Ben yürütmenin başıyım diyordu. O işlerin ustasısın sen.

- 8 MİLYARLIK HORTUM: Almanya'da çalışan Konyalılardan  8 milyar euro hortumladılar. Hesabını soran oldu mu? Bir de biz yolsuzlukla mücadele ediyoruz. Böyle mi mücadele edilir. Söz verdiler, sözlerini tutmadılar. 

- MAL GİTTİ, BORÇ ARTTI: Fabrikaları sattılar, 30 milyar dolar para topladılar. Borcumuz azaldı mı? Borcumuz yükseldi. Bu şuna benzer evdeki televizyonu satıyorsun, buzdolabını, çamaşır makinesini, yatak odasını satıyorsun borcum azalsın diye bir bakıyorsun mal da gitti borç da arttı. Bunların düzeni haramilerin düzeni.

- ARKASINDA KARANLIK NOKTALAR VAR: Sayın Erdoğan benimle ilgili bir sürü laf ediyor. SSK'da şu olmuş bu olmuş. Çağırdım. Yüreğin varsa, cesaretin varsa bütün devlet arşivleri elinin altında senin istediğin televizyon kanalında senin istediğin gazetecilerle gel milletin önünde hesaplaşalım. Gelebilir mi? Yolsuzluk yapanlar Kemal kardeşinizin karşısına çıkamaz. Eğer bir adam televizyona çıkmaktan korkuyorsa arkasında karanlık noktalar vardır.

AÇIKLA O BAKANLARI

Başbakan 'Bugüne kadar bazı bakanlarla alakalı atılmış adımlar varsa, bunun gerekçeleri vardır. Bugün birçoğu milletvekili adayı olmadıysa nedenleri vardır. Milletvekillerim için de aynı şey geçerlidir' dedi. Başbakan'ın bu sözleri müthiş bir itiraf. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir başbakan, bakanların ve milletvekillerinin isimlerinin yolsuzluklara karıştığını ve bu gerekçeyle aday gösterilmediğini itiraf ediyor. Şimdi ben de, Başbakan'a sesleniyorum; zerre kadar onurun varsa, yolsuzluğa karıştığı için listeye koymadığın bakan ve vekillerini açıkla.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com