Kılıçdaroğlu : "Maraşlı Ökkeş'i de Fişleyecekler!"

Kılıçdaroğlu : "Maraşlı Ökkeş'i de Fişleyecekler!"
Kılıçdaroğlu'ndan 'parti sağa kayıyor' eleştirilerine yanıt...

CHP Parti Meclisi, seçimden sonra ilk kez toplandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hem hükümeti hem de parti içi muhalefeti eleştirdi.  Dün Meclis'te yasalaşan Mit yasası nedeniyle fişlemelerin yasal hale geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "demokrasi gidiyor, başka işlerle uğraşıyoruz' sözleriyle muhaliflere seslendi. 

YENİ YEŞİLLER 

Mit'e yurt içi ve dışında operasyon yapma yetkisi verildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu," Yani adam öldürmeme yetkisi veriliyor, yeni Yeşiller ortaya çıkacak" dedi. 

FİŞLEMELER YASALLAŞIYOR

Mit'in yetkileri olağanüstü artırıldı, tam bir istihbarat devleti yaratılıyor. Fişlemeleri daha önceden de yapıyorlardı ama şimdi yasal hale getirdiler. 

SORUŞTURMALARA MÜDAHALE

CHP Lideri, MİT'in kendisiyle ilgili olmayan soruşturmalara da müdahale edeceğini bu yolla 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonunun örtülmeye çalışıldığını öne sürdü. 

ÜNİVERSİTELERE TEPKİ

"Öyle bir noktaya geldik ki Anayasa Mahkemesi milli olmamakla suçlandı. Hukukun üstünlüğünü savunan bir kuruluş demokratik olmamakla suçlandı. Böyle bir tablo içinde. En büyük görev CHP'lilere düşüyor. Ayaklarımızın altından kayan demokrasiyi yeniden inşa etmek için mücadele edeceğiz. 

OSMANLI MEDRESELERİ DAHA CESURDU

Bütün bunların içinde bütün sessizliğini koruyan bir yapı var , üniversiteler…Sessizliklerini koruyorlar, bu üniversiteleri affetmek mümkün değil. Üniversiteler şimdi konuşmayacak da ne zaman konuşacak. Hukuk fakülteleri en azında masum bir sözcüğü dillendirmekten bile korkuyorlar. Osmanlı’nın menderesleri inanın daha cesurdu. Tabelalarında ki üniversite yazısını kaldırsınlar. " diye konuştu. 

"CHP SAĞA KAYIYOR" ELEŞTİRİSİNE YANIT

Kılıçdaroğlu, parti içi muhalefete de seslendi. 

"CHP sağa mı kayıyor diye eleştiriler geliyor. Bu yaşadıklarımız sağ sol olayının ötesine bir yere geldi. Bütün güçleri kucaklamak zorundayız. Esnaf, memur, işadamı herkesi kucaklamak zorundayız. Demokrasi gidiyor, başka işlerle uğraşıyoruz. Yarın hepiniz göreceksiniz. Bir gazetemiz CHP’li milletvekillerinin nasıl fişlendiğine dair belgeleri yayınladı. 

ÖKKEŞ DE FİŞLENECEK

Erzurum,da kahvede oturan Mehmet efendiyi de, Kahraman Maraş'ta kahvede oturan Ökkeş efendi de fişlenecek. Böyle bir dönemi başlattılar, bunu aşmak zorundayız.  (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com