“Kılıçdaroğlu oyuna gelmedi”

“Kılıçdaroğlu oyuna gelmedi”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı grup konuşmasını değerlendiren Mehmet Tezkan, “Kılıçdaroğlu oyuna gelmedi” dedi.

Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan, dün grubuna seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kredi” sözünden sapmamasını yorumladı.
 
İşte o yazıdan bir bölüm:
 
“Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yeni bir kredi açıyoruz’ sözlerini Başbakan’ın elinin tersiyle itmesi mahalleyi karıştırmış, çözüm isteyenleri şaşırtmıştı..
 
Başbakan CHP’yi küçümser üslupla; sen nereye kredi vereceksin, sen krediye muhtaçsın demişti..
 
Bu sözlerle Başbakan’ın ne yapmak istediği belliydi..
 
Bunca yıldır izliyoruz öğrendik..
 
Amacı şuydu..
 
Projektörleri İmralı üzerinden çekerek CHP’ye yöneltmek.. Hem CHP içinde bir tartışma başlatmak, hem CHP’nin tartışılır hale gelmesini sağlamak, hem de işler iyi gitmezse şimdiden müsebbip göstermekti..
 
Kılıçdaroğlu alınganlık yapıp madem istemiyorsun kredimi geri çektim dese ballı börek olacaktı..
 
İktidar adamları ekranlara yerleşir, CHP’yi PKK’nın şahin kanadıyla özdeşleştirir.. İttifak yapmakla, barışı sabote etmekle, terörden nemalanmakla suçlardı..
 
Kılıçdaroğlu oyuna gelmedi demem bundan.. Dünkü konuşmasında milim sapmadı, kredi sözünü tekrarladı..
 
Milim sapmadı lafını şundan kullandım.. Kredi sözünden sadece Başbakan değil, belli ki CHP içindeki bazı gruplar da rahatsız olmuştu..” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://gundem.milliyet.com.tr/kilicdaroglu-oyuna-gelmedi/gundem/gundemyazardetay/09.01.2013/1653019/default.htm

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com