Kılıçdaroğlu: "Özel yetkili mahkemeler kaldırılsın"

Kılıçdaroğlu: "Özel yetkili mahkemeler kaldırılsın"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de basın mensuplarının özel yetkili mahkemelere ilişkin sorularını yanıtladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel yetkili mahkemelerin kaldırılması gerektiğini belirterek, “Eğer bir ülkede demokrasi istiyorsak bir ülkede sağlıklı bir yargının olmasını istiyorsak özel yetkili mahkemelere gerek yoktur. Demokrasilerde özel yetkili mahkemeler olmaz. Bunlar operasyon mahkemeleridir, eski sıkıyönetim mahkemeleridir. Demokrasinin kurallarına aykırıdır bu tür mahkemeler” dedi.
 
“BUNLAR OPERASYON MAHKEMELERİDİR”
 
“Özel yetkili mahkemelerle ilgili düzenleme muhtemelen üçüncü yargı paketi gelecek, ne diyorsunuz, sizin tavrınız ne olur?” sorusuna CHP Genel Başkanı, “Bizim tavrımız öteden beri belli arkadaşlar. Özel yetkili mahkemelerin kaldırılması lazım. Eğer bir ülkede demokrasi istiyorsak bir ülkede sağlıklı bir yargının olmasını istiyorsak özel yetkili mahkemelere gerek yoktur. Demokrasilerde özel yetkili mahkemeler olmaz. Bunlar operasyon mahkemeleridir, eski sıkıyönetim mahkemeleridir. Demokrasinin kurallarına aykırıdır bu tür mahkemeler” dedi.
 
“Özel yetkili mahkemeler kalkıyor ama bölge mahkemeleri olacak, terörle ilgili, sadece adı mı değişiyor?” sorusuna da CHP Genel Başkanı, “Tasarıyı görmeden bir şey söylemek mümkün değil” karşılığını verdi.
 
CHP grubu toplandı
 
CHP Grubu, bu sabah saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com