Kılıçdaroğlu: "Sağa, Sola Falan Kaydığımız Yok!"

Kılıçdaroğlu: "Sağa, Sola Falan Kaydığımız Yok!"
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Halk Tv’de “Halkın Arenası”nda Uğur Dündar’ın sorularını yanıtladı... İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satırbaşları

BUNLARDA UTANMA YOK

-“Bir bakanın, 28 seferde 52 milyon dolar rüşvet aldığı iddia ediliyor. Koluna taktığı rüşvet saatinin bedeli 700 milyar lira. Ankara Mamak’ta 10 daire fiyatı. Ama, toplumun önüne çıkıyor. Emin olun biz çıkamayız böyle bir şey olsa, utanırız çıkamayız. Bunlarda utanma yok. Balkona da çıkıyorlar”
 
-“Yurttaşlarımızın %43’ü gidip bu tabloya oy verdi. O nedenle ben, uyuyan vicdanları uyandırıncaya kadar bu tabloyla mücadelemiz sürecektir dedim”
 
-“Bütün inançların ortak temeli ahlaktır…”
 

SANDIKLARIN BAŞINDA DURMAMIZ GEREKİYORDU

-“Bizim şikayet etmeye hakkımız yok. Eğer oyların şu veya bu şekilde çalındığını iddia ediyorsan orada adamını tutacaksın. Sandığın başında kalacak. Elektrikler söndüğü zaman orada duracaksın. Kesinlikle izin vermeyeceksin çuvala ya da sandığa müdahale edilmesine”
 
-“Bütün adaylarımız doğru belirlenmiş midir? Adayların bazılarında biz daha iyi sonuçlar elde edeceğimizi düşünürken beklediğimiz sonuçları elde etmedik. Kalkıp yurttaşlara neden oy vermediniz deme hakkımız yok. Bizim gösterdiğimiz aday, beklediğimiz ölçüde bir oy almıyorsa o sorumluluğu bizim üstlenmemiz lazım.”

-“Partinin gençleşmesi gerektiği konusu doğrudur. Ben bu seçimlerde ilk kez oy kullanacak 2,5 milyon gence dedim ki, Ya özgürlükten ve demokrasiden yana oy kullanacaksınız veya yasaklardan yana oy kullanacaksınız. Yasaklardan yana oy kullanıyorsanız twitteri, youtube yasaklayan parti adresiniz belli AKP, gider oyunuzu kullanırsınız. Ama demokrasiden, özgürlükten yana oy kullanacaksanız orada da adresiniz belli CHP. Gelin oyunuzu buraya verin”

-“Çağdaş parti mi istiyorsunuz, CHP’den memnun değil misiniz, düşüncelerinden, programından, eyleminden, söylemlerinden rahatsızsanız gelirsiniz buraya hep beraber değiştiririz. Size her türlü imkanı sağlarım. Sadece gençler mi? Hayır kadınlar içinde aynı şey sözkonusu. Bekliyorum”

-“Kim üye olmak isteyen bir genci partiye kaydetmek istemezse, o gün onun CHP üyeliğine son vereceğim.”

SAĞA SOLA FALAN KAYDIĞIMIZ YOK

-“ Bizim bir programımız var. Sağa, sola falan kaydığımız yok. Bizimle kim gelmek isterse biz yolumuza devam ederiz. Merkez sağdan bize gelenler var. Gelecekler tabi niye gelmesinler. Biz herkese açacağız kucağımızı. Yeter ki bizim ilkelerimizi, bizim programlarımızı, bizim hedeflerimizi benimsesinler”

CEMAATLE BİRARAYA GELMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

-“Bizim cemaatle iç içe olduğumuz şeklinde bir söylem gelişti. Bizim özel pazarlıklar yapmamız ya da bir araya gelmemiz söz konusu değil. Bu 17 Aralık operasyonundan sonra Erdoğan’ın yolsuzluklarını kapatmak için özel bir düşman yaratması gerekiyordu o düşmanı yarattı. Cemaat paralel bir devlet oluşturdu ben bunların inlerine gireceğim falan”

-“Devletin içinde paralel bir devlet olmaz. Paralel bir devlet varsa önce şuna bakacaksın. O paralel devleti kim yarattı? Herhalde biz değil. Paralel devleti sen yarattın.”

-“Çıktın, Siz ne istediniz de biz vermedik dedin.  Bende şu soruyu sordum. Onların her istediğini vermediysen önce çık şu milletin önüne onlar şunları istedi bende şunları verdim deki biz bir bilelim bakalım sen neleri vermişsin”

YÜREKLİ SAVCI İSTİYORUZ

-“Ama, yolsuzluklar konusunda paralel bir devlet, bir oluşum var. Baş aktörü var, bakanları var, bürokratları var, işadamları var. Böyle bir yapılanmanın şuanda fezlekesi parlamentoda. Sadece başaktörü için fezleke gelmedi. Onun içinde yürekli ve namuslu bir savcı arıyoruz.”

-“O fezlekede yazılacak. 30 milyon avronun nerelere gittiğini bileceğiz, öğreneceğiz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirtmeyeceğiz. Bunun hesabını mutlaka soracağız. O kaçacaktır, kıvıracaktır, işte paralel devlet şunu yaptı, şunu yaptı, şunu yaptı. Gidersin paralel devlet varsa, yasadışılığı varsa, hukuk içinde cezasını verirsin”

YENİ YEŞİLLER ÇIKACAK MİT DÜZENLEMESİ İLE

-MİT düzenlemesiyle yeni yeşiller çıkacak. Faili meçhuller olabilir. 8 kez faili meçhul cinayetler araştırılsın diye önerge verdik CHP olarak AKP’lilerin oylarıyla 8 kez de reddedildi. Faili meçhul bir devlet ayıbıdır. Tuttuğunuz en yetenekli insanları, kendi insanlarınızı casus diye içeriye attınız. Elde bilgi yok, bulgu yok. Balyoz davaları, Ergenekon davaları tamamı çöktü “ (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com