Kılıçdaroğlu Sahip Çıkmıştı Ama...

Kılıçdaroğlu Sahip Çıkmıştı Ama...
AK Parti'nin 'Ecevitli afiş'ine tepki gösteren Kılıçdaroğlu'nun vekili adaylarından Sinan Aygün'ün 'Ecevit Türkiye'yi yurt dışında temsil edemiyor' diye mahkemeye gittiği ortaya çıktı..

Gazeteci Doğan Akın tarafından kaleme alınan yazıda, Aygün'ün 5 Temmuz 2002'de Ankara 16. Sulh Mahkemesi'ne gönderdiği dilekçeye yer verildi.

Dilekçesinde Aygün'ün, 'Ecevit'in dışarıda Türkiye'ye temsil edemediği, vesayet altına alınmasını teklif ettiği' belirtildi.

SİNAN AYGÜN: EVET ŞİKAYET ETTİM NE VAR BUNDA

CHP'nin Ankara milletvekili adaylarından Sinan Aygün de iddiaları doğruladı.

Aygün, “O gün çıkan gazeteleri okursanız, 2002 Haziran ve Temmuz ayları gazete haberlerini, ben de o gazete haberlerini derledim topladım. Bir köşe yazarı diyor ki 'Yere düştü', bir köşe yazarı diyor ki 'Kemiği kırıldı haberi olmadı', bir köşe yazarı diyor ki 'Tırnakları uzadı, haberi olmamış', hepsi bir şeyler yazıyorlardı.

Bu gazete haberlerini kestim, 'Bu haberler doğruysa, Başbakanlık yapamaz' dedim. Bu kadar... Ne var bunda? Evet dilekçeyi verdim. İnkar mı edeceğim. Benim o günkü görüşüm oydu” diye konuştu.

Aygün'ün Ecevit hakkındaki dilekçesi 16. Sulh Hukuk tarafından reddedilmişti. Ret kararında bir kişinin başbakanlık yapıp yapamayacağının mahkemelerinin takdirinde olmadığı, konunun TBMM'nin denetim yolları kullanılarak çözülmesi gerektiği ifade edilerek, ayrıca ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumun da Başbakan Ecevit'in vesayet altına alınmasını gerektirmediği kaydedilmişti.

Yeni Akit / Star

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com