Kılıçdaroğlu Saldırısının Arkasında Kim Var?

Kılıçdaroğlu Saldırısının Arkasında Kim Var?
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yumrukla saldıran 1986 doğumlu Orhan Ö. suç makinası çıktı. Şimdi arkasında kim ya da kimlerin olduğu merak ediliyor. CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin'in ulaştığı bilgiler ise çok ilginç...

ÖZEL | SANSURSUZHABER

SALDIRGANIN ARKASINDA KİM VAR?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Orhan Ö.  ilk ifadesinde Kılıçdaroğlu'nu sevdiğini, onun iyi biri olduğunu söyledi. Ancak sonra ifadesini değiştirdi ve 'Kılıçdaroğlu'nun politikalarını beğenmediği, kendisine gıcık olduğu' yönünde ifade verdi. 

İFADESİNİ NİYE DEĞİŞTİRDİ?

"Hırsızlık, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, ruhsatsız silah bulundurma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, uyuşturucu madde bulundurma ve kullanma" suçlarından cezası olan saldırgan; bunlar dışında da tam 55 kez suç işlediği şüphesi ile gözaltına alınmış.

SALDIRGANIN GÖKÇEK'LE BAĞLANTISI MI VAR?

CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin'in ulaştığı bilgiler, dikkatleri Adalet ve Kalkınma Partisi'ne çekti. Çetin, SANSÜRBÜZ HABER'E zanlının Elmadağ'da oturduğunu evli ve bir çocuk babası olduğunu söyledi. Çetin, "Ayrıca, AKP'li Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ile adaylığı sürecinde çok sıkı şekilde çalıştığını, Melih Gökçek ve ekibi ile de çok yakın olduğunu öğrendik" diye konuştu. İzzet Çetin, zanlının kısa süre önce Elmadağ'da bir banka otomatiğine de saldırdığını ifade etti. 

CHP'YE GÖRE "TETİKÇİ"

CHP'liler, zanlı için  "psikopat bir kişiliğe sahip" yorumu yapıyor ve tetikçi olduğu görüşünü savunuyor. 

MECLİS'TE GÜNDEM DE DEĞİŞTİ

Eğer saldırı olmasaydı, bugün Türkiye'de en çok bakanlarla ilgili yolsuzluk dosyaları konuşulacaktı. Yumruklu saldırı,  bakanlar hakkında  Meclis'te  okunan soruşturma önergelerinin de kamuoyunun dikkatinden kaçırılmasına neden oldu. 

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com