Kılıçdaroğlu 'Sarıgül' dedi!

Kılıçdaroğlu 'Sarıgül' dedi!
CHP lideri Kılıçdaroğlu hangi siyasiye çağrı yaptı? CHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayını belirledi mi?

CNN Türk'te Hande Fırat, Taha Akyol, Enis Berberoğlu ve Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığı için Mustafa Sarıgül'e çağrı yaptı.

İstanbul adaylığının henüz netleşmediğini belirten Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül isminin hatırlatılması üzerine, önce partimize üye olması gerekiyor dedi. CHP lideri, "Çağrı mı yapıyorsunuz" sorusuna ise "Ben bu çağrıyı defalarca yaptım" diye yanıt verdi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığı için yaptığı açıklamalar;

İstanbul 'da hangi kriterlere göre nasıl aday belirleyeceğinin sorulması  üzerine de Kılıçdaroğlu, ''İstanbul ile ilgili birden fazla aday var. Henüz  belirlenmiş bir aday yok'' dedi. Kılıçdaroğlu, adayları kamuoyu yoklaması ve örgüt içinde eğilim yoklaması  şeklindi netleştireceklerini belirterek, bunun diğer iller için de böyle  olacağını bildirdi.

 Mahalli seçimlerde birinci parti olup olmayacaklarına inanıp inanmadığı  sorulan Kılıçdaroğlu, ''Hepimizin hedefi o'' cevabını verdi.  Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül ismine sıcak bakıp bakmadığı yönündeki  soruyu da ''Önce üye olması lazım partiye'' karşılığını verdi. ''Çağrı mı  yapıyorsunuz?'' sorusunu ise Kılıçdaroğlu, ''Ben bu çağrıyı defalarca yaptım.  Herkese yaptık biz bu çağrıyı'' diyerek cevapladı.

 Kılıçdaroğlu, stadyumda izlediği ve Fenerbahçe'nin 2-0 kazandığı Lazio  maçıyla ilgili soru üzerine, bu performans İtalya'da da gösterilirse orada da  başarılı olunacağını söyledi.   Yanında bir ''uğur'' taşıyıp taşımadığı sorulan Kılıçdaroğlu, annesinin  verdiği Arapça bir yazıyı cüzdanında taşıdığını ifade etti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com